środa, 06 marca 2013

WITD: Żwir - ciężki temat na drogach lokalnych

W pierwszych dniach marca, inspektorzy transportu drogowego z Leszna przeprowadzili kontrole normatywności pojazdów przewożących materiały sypkie w powiecie gostyńskim.

W miejscowości Podrzecze zatrzymano czteroosiowy pojazd ciężarowy załadowany żwirem. Już sam sposób załadowania wskazywał, że pojazd może być przeładowany. Powyższe przypuszczenia potwierdziły pomiary wykonane na legalizowanym miejscu do mierzenia i ważenia pojazdów w Krzemieniewie.

Pomiary wykazały, że pojazd jest przeładowany o ponad siedem ton. Stwierdzono również rażące przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi na drogę. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wszczęto postępowanie administracyjne. Kierowca został ukarany mandatem karnym za niezabezpieczenie ładunku sypkiego oraz prowadzenie pojazdu z ładunkiem powodującym przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej.

Kontrola pozwoliła wyeliminować przeładowany pojazd z ruchu ale również prewencyjnie wpłynęła na inne przewozy wykonywane po tej drodze. Wykazały to kontrole kolejnego dnia gdy w nie stwierdzono nieprawidłowości.


4trucks.pl / WITD Poznań


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.