poniedziałek, 04 marca 2013

Magnum dla Magtransu

W dniu 5 lutego b.r. w kieleckim serwisie Renault Trucks prowadzonym przez firmę Tandem odbyło się przekazanie 10 ciągników siodłowych Renault Magnum jednemu z największych świętokrzyskich przewoźników - firmie Magtrans z Buska-Zdroju.

Pojazdy zostały ustawione przed halą serwisową. Pod potężnymi, komfortowymi kabinami "magnumek" pokrytymi czerwienią, która jest firmowym kolorem firmy z Buska-Zdroju, pracują mocne i ekonomiczne, sześciocylindrowe silniki Euro 5 o pojemności 13 litrów i mocy 480 KM. - Taka konfiguracja jest optymalna do pracy jaką będą wykonywały te samochody. Mamy bardzo dobre kontakty z Magtransem i wiedzieliśmy, że takie rozwiązanie będzie firmie odpowiadać. I nie pomyliliśmy się - to bardzo doświadczony przewoźnik, który też bardzo dobrze zna pojazdy Renault, bo korzysta z nich od lat - mówi Michał Gil, menedżer d/s klientów kluczowych w RTP, który prowadził negocjacje i odpowiada w Renault Trucks Polska za kontakty z Magtransem. - Jedynymi ponadstandardowymi rozwiązaniami, które zostały zastosowane w tych Magnum są wzmocnione przednie osie o nośności 7,5 t, współpracujące z resorami o nośności 8 t i zautomatyzowane skrzynie biegów Optidriver+, na które pan Magdziak zdecydował się po raz pierwszy. Wszystkie wcześniej kupione przez niego samochody miały mechaniczne przekładnie.

Po odbiór kluczyków do nowych aut razem z grupą kierowców i synem Piotrem przyjechał Edward Magdziak, właściciel Magtransu. Sama uroczystość była krótka - klucze do 10 Magnum wręczyli przewoźnikowi Rajmund Pezowicz, dyrektor handlowy Renault Trucks Polska oraz Tomasz Bultrowicz, menedżer działu sprzedaży bezpośredniej. - Marka Renault Trucks nie jest dla nas obca. Stanowi trzon naszej floty - powiedział Edward Magdziak. - Poza tym w trakcie negocjacji tego ostatniego kontraktu dostaliśmy bardzo dobrą ofertę finansowania pojazdów oraz gwarancję ich odkupu z Renault Trucks Financial Services. Co tu dużo mówić, ta oferta była bezkonkurencyjna. Poza tym mamy jeszcze pełny kontrakt obsługowy na te pojazdy i szkolenia ekonomicznej jazdy dla kierowców.

Magnum dla Magtransu 2   Magnum dla Magtransu 4   Magnum dla Magtransu 3

Magtrans to jedna z największych, a zarazem najdynamiczniej rozwijających się firm transportowo-spedycyjnych na południu Polski. Powstała w 1982 roku oferując swoim klientom usługi w transporcie krajowym. Pierwszym pojazdem był poczciwy Star, którego kierowcą był Edward Magdziak. Firma szybko się rozwijała. Po ustrojowej transformacji flotę wzbogaciły kolejne pojazdy. Pierwszą "zachodnią" ciężarówką we flocie buskiego przedsiębiorcy był w 1993 roku jeden z pierwszych egzemplarzy - jakżeby mogło być inaczej! - Renault Major z montowni w Starachowicach (było to wtedy rozwiązanie pozwalające na zmniejszenie wysokości opłat celnych za pojazdy zagranicznej produkcji). Potem były też następne "majorki", a później Premium i Magnum. We flocie Magtransu dysponującej dzisiaj 200 samochodami, pojazdy Renault Trucks mają bardzo duży udział.

Charakterystyczne czerwono-srebrne zestawy Magtransu widać nie tylko na polskich drogach. Większość czasu spędzają na międzynarodowych szlakach. Świetokrzyski przewoźnik specjalizuje się w transporcie towarów do Niemiec, Francji, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Od 2007 roku firma świadczy też usługi w zakresie logistyki kolejowej. Działalność związana ze spedycją kolejową prowadzona jest na terminalu kolejowym PKP w Busku Zdroju oraz na terminalu przeładunkowym LHS Gołuchów (szeroki tor). Tu specjalizacja to przewozy do krajów byłego WNP, ale dzięki możliwości załadunku towarów na wagony normalnotorowe na terminalu w Busku-Zdroju, jest też możliwa wysyłka towarów w innych kierunkach Europy. Magtrans zajmuje się także spedycją i logistyką (ma własny magazyn o powierzchni ponad 5000 m kw.), hurtową i detaliczną sprzedażą paliw i opału, prowadzi serwis i myjnię samochodów ciężarowych oraz pełnozakresową Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.


4trucks.pl / Renault Trucks Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.