środa, 04 maja 2011

Nowa kampania Volvo Trucks

Żeby zademonstrować bogatą paletę środków umożliwiających oszczędzanie paliwa, firma rusza z kampanią o nazwie Liczy się Każda Kropla, ukierunkowaną na redukcję zużycia paliwa i ograniczanie wpływu na środowisko. Volvo pokazuje przykładowe sposoby zarówno na duże, jak i małe oszczędności. Celem tej kampanii jest propagowanie wiedzy dotyczącej ekonomiki paliwowej.

Koszty rozwoju nowych silników, spełniających bardziej rygorystyczne normy emisji spalin -szczególnie w zakresie emisji cząstek stałych i tlenków azotu -idą w miliardy koron. W najlepszym przypadku, nowa technologia pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 o  jeden procent. Tymczasem stosunkowo proste środki pozwalają uzyskać znacznie większe oszczędności.

Znaczną redukcję zużycia paliwa można osiągnąć stosunkowo prostymi środkami. A niższe zużycie paliwa to korzyść zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiska naturalnego - i właśnie to chcemy przekazać opinii publicznej. Zazwyczaj największą uwagę skupiają rozwiązania techniczne. Są one oczywiście ważne i jesteśmy bardzo dumni z faktu, że dysponujemy prawdopodobnie najoszczędniejszym samochodem ciężarowym na rynku. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że, bazując na specyfice działalności klientów, przyjęliśmy kompleksowe podejście, skoncentrowane na optymalnym wykorzystaniu energii i jak najmniejszym oddziaływaniu na środowisko. Chodzi o harmonijne wykonywanie dużych i małych kroków-  mówi Prezes i Dyrektor Generalny firmy Staffan Jufors.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie zużycia paliwa jest szkolenie kierowców. W Europie już 15 000 przedstawicieli tego zawodu wzięło udział w szkoleniach organizowanych przez Volvo Trucks. Paleta dostępnych środków obejmuje nowatorskie technologie, takie jak napęd hybrydowy i silniki gazowe, a także akcesoria i usługi: np. odpowiednia konfiguracja pojazdu, obsługa techniczna, systemy planowania tras i analizy zużycia paliwa. Prawidłowa geometria ustawienia kół, odpowiednie opony oraz właściwe ciśnienie w oponach mogą znacznie zredukować zużycie paliwa - o blisko 14 proc.
 
- Innymi słowy, nie mówimy tu o wizji przyszłości, lecz o konkretnych działaniach, które są już podejmowane. Uważamy, że nadszedł czas na poskładanie wszystkich tych elementów układanki w jedną całość i rozmowę o naszej koncepcji i długofalowych celach -  mówi Staffan Jufors.

Źródło:  Volvo Trucks


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.