wtorek, 12 lutego 2013

Projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym

Rzeczpospolita pisze na temat rządowego projektu utraty licencji i CKZ za 2 naruszenia w firmie transportowej.

Dziennik Rzeczpospolita napisał na temat rządowego projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym w ramach którego, przedsiębiorcy którzy dopuszczą się poważnych naruszeń mogą mieć wszczętą procedurę cofnięcia licencji i Certyfikatu Kompetencji Zawodowych.

Z treści publikacji wynika, że spójne i jednoznacznie krytyczne stanowisko w tej sprawie zajęły 3 stowarzyszenia: Stowarzyszenie Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego "Najlepsza Droga”, ZPPO "Ziemia Sądecka" oraz PSPD Gdynia.

Także z opinii niezależnej kancelarii prawnej wynika że przepis zaproponowany przez stronę rządową budzi poważne wątpliwości co do konstytucyjności.
- Nie będę ukrywał, że jestem zadowolony iż nie jesteśmy już sami w walce o poprawę tego przepisu i są także inne stowarzyszenia transportowe, które postanowiły się przyłączyć do naszej inicjatywy o poprawę tego bardzo niebezpiecznego dla firm transportowych zapisu - mówi Mariusz Miąsko - Prezes Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego "Najlepsza Droga".


4trucks.pl / Kancelaria Prawna VIGGEN


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.