środa, 06 lutego 2013

Polski Traker - wydanie Luty 2013

Drodzy Czytelnicy

Bardzo niedawno temu głównym pytaniem każdego kierowcy było, kiedy doczekamy się porządnych dróg. Dziś nawet największy malkontent przyzna, że już zaczęło się poprawiać, i choć program autostradowy, który miał się skończyć w czerwcu 2012 r., będzie miał poślizg dwuletni, to jednak roboty trwają. I nawet to, że w roku bieżącym będziemy mogli wydać na nowe drogi o kilka miliardów mniej, nie zmieni faktu, że te całkiem nowe i szybkie drogi zmieniają obraz komunikacyjny kraju.

No i doszła najświeższa sprawa - ogólnonarodowe pytanie, wręcz krzyk - z jaką prędkością mamy jeździć po naszych drogach? Akurat nie chodzi tu o autostrady, lecz o wszystkie inne drogi. Słuszną z założenia akcję fotoradarową rząd spaprał, bo bał się zadeklarować, gdzie pójdą pieniądze z mandatów i bał się nacisnąć na samorządy, by przestawiły swoje fotoradary w inne miejsca.

Bo przecież idea poskramiania idiotów, którzy ryzykują na wspólnych drogach życie swoje i innych kierowców, jest absolutnie słuszna i wszyscy to przyznają. Tylko akcję trzeba było lepiej przygotować i zakomunikować…

Tradycyjnie w nowym wydaniu "PT" znajdziecie artykuły o technice i ciężarówkach, w tym pierwsze informacje o nowym DAF-ie XF Euro-6, znajdziecie prezentację nietypowej małej ciężarówki Canter Fuso 4x4, ale i zobaczycie, że choć naczepy wydają się z zewnątrz podobne, to w ich wykończeniu oraz w organizacji przewozów nimi sporo jeszcze można zmienić. Tradycyjny zestaw ciągnik z naczepą uważa się za środek do transportu ładunków całopojazdowych i zwykle tak bywa. Skoro jednak są potrzeby wożenia mniejszych ładunków, ale na większe odległości, to trzeba to wymyślić inaczej, dostosować i konfiguracje naczep, i organizację roboty w magazynach do specjalistycznego transportu. To przykład związany z firmą Krone, ale przecież w Europie transport wykonuje się pojazdami różnych marek.

Poza interesującymi tekstami o symulatorach, historii ciężarówek, rozwoju sieci Scanii i sukcesach dostawczych Fiatów, przypominamy o trwającym konkursie na "Ciężarówkę Roku 2013" i "Najlepszą Stację Paliwową Roku"!

Ciekawej lektury

Aleksander Głuś

redaktor naczelny


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.