czwartek, 24 stycznia 2013

Statoil przygotowany na nadejście arktycznych mrozów

Prognozy pogody przewidują, że w najbliższych dniach nastąpi znaczny spadek temperatury na terenie całego kraju.

Firma Statoil Fuel & Retail Polska jest przygotowana na nadchodzące silne mrozy. 264 stacje Statoil na terenie całego kraju oferują Arktyczny Diesel Gold.

Arktyczny DieselGold, w odróżnieniu od standardowych zimowych olejów napędowych, charakteryzuje się obniżoną Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra (CFPP), której wartość jest równa -32°C, a w zależności od warunków może sięgać nawet -45°C. Ponadto w odróżnieniu od paliwa standardowego, Arktyczny DieselGold ma również gwarantowaną Temperaturę Mętnienia (CP) na poziomie -22°C. Temperatura ta określa moment, w którym w oleju napędowym pojawiają się już pierwsze kryształki parafin, mające zdolność do łączenia się w większe cząsteczki, mogące ograniczać swobodny przepływ paliwa przez filtr.

Dzięki obniżonej temperaturze mętnienia, Arktyczny DieselGold, jako jedyne paliwo na rynku w Polsce gwarantuje nie tylko bezproblemowy rozruch zimnego silnika w temperaturze do -32°C, ale również jego płynną pracę w dalszej fazie działania. Dodatkowo Arktyczny DieselGold nie zawiera biokomponentów, które często bywają przyczyną powstania osadów w układzie wtryskowym oraz wpływają negatywnie na zimowe właściwości oleju napędowego.

Paliwa zimowe: SupraDiesel, Suprema 98, SupraGaz,
Wszystkie paliwa oferowane na stacjach Statoil spełniają wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki. W przypadku oleju napędowego i benzyny jest to Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 grudnia 2008 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych ( Dz. U. z 2008 roku , Nr 221, poz. 1441 z późniejszymi zmianami). W przypadku autogazu (LPG) jest to Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz.U. 2006 nr 251 poz. 1851, z późniejszymi zmianami).

Zimowy olej napędowy SupraDiesel zapewnia bezproblemową eksploatację w typowych zimowych warunkach. Obniżona temperatura zablokowania zimnego filtra pozwala na łatwiejszy rozruch silnika i eksploatację w ujemnych temperaturach.

Zimowe benzyny posiadają również zmodyfikowaną formułę, która powoduje zwiększoną prężność par oraz wyższy indeks lotności tych paliw. Parametry te wpływają na łatwość rozruchu i prawidłową eksploatację silnika w ujemnych temperaturach. Zimowa benzyna Suprema 98 wzbogacona jest ponadto dodatkiem uszlachetniającym, zwiększającym bezpieczeństwo pracy jednostki napędowej. Dodatek ten swoim działaniem sprawia, że silnik jest chroniony przed osadami, co przyczynia się do wydłużenia jego żywotności oraz zwiększenia osiągów.

Skład zimowego SupraGaz został dobrany w taki sposób, aby w trudnych warunkach atmosferycznych ilość gazu bardziej lotnego (propanu) była odpowiednio większa, dzięki czemu silnik może pracować równomiernie i wydajnie.


4trucks.pl / Statoil Fuel & Retail Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.