sobota, 19 stycznia 2013

Z pomocą poszkodowanym w wypadu

W dniu 18 stycznia, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udzielili pomocy osobom, które zostały ranne w wyniku kolizji polskiego autobusu ze stojącym na poboczu drogi ukraińskim samochodem ciężarowym.

Do kolizji doszło około 1 km od drogowego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej. O kolizji natychmiast zawiadomili Policję z Jarosławia, pogotowie ratunkowe oraz Straż Pożarną. Do czasu przybycia jednostek ratowniczych funkcjonariusze SG zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy rannym osobom.

Troje pasażerów autobusu - obywateli Ukrainy - doznało obrażeń głowy i zostało hospitalizowanych w szpitalu. Pozostałym pasażerom autobusu udostępniono pomieszczenia służbowe po byłej strażnicy SG, gdzie większość z nich oczekiwała na transport zastępczy do granicy państwa.

W wyniku kolizji dojazd do przejścia granicznego w Korczowej był czasowo zablokowany. W celu zapewnienia komunikacji zorganizowano objazd do przejścia granicznego, którym kierowali funkcjonariusze Straży Granicznej.
Przyczyny zdarzenia bada Policja z Jarosławia. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji ratunkowej kolizja drogowa nie miała wpływu na opóźnienia w odprawie podróżnych na Ukrainę i do Polski.


4trucks.pl / Straż Graniczna


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.