czwartek, 19 maja 2011

Dostawy Volvo Trucks w kwietniu

Globalne dostawy Volvo Trucks w kwietniu br., były o 85 proc. wyższe, niż w korespondującym miesiącu roku ubiegłego. Wielkość dostaw wzrosła na wszystkich głównych rynkach.

Dostawy w Europie, które rosły stopniowo na początku roku, w kwietniu osiągnęły poziom 4 175 pojazdów. W porównaniu do kwietnia 2010, dostawy w Europie wzrosły o 108 proc., największe odnotowano we Francji. Pozytywny ich rozwój zaobserwowano również w Niemczech i Wielkiej Brytanii. 

Dostawy w Europie Wschodniej również znacznie rosły. Łącznie, w kwietniu dostarczono tam 1 306 samochodów ciężarowych czyli o 216 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Większość wschodnio-europejskich dostaw trafiła na rynki Rosji i Polski, na których widoczny jest wyraźny trend wzrostowy.
 
W kwietniu 2011 r. dostawy samochodów ciężarowych do Ameryki Południowej wyniosły łącznie 1 938 pojazdów, co oznacza wzrost o 25 proc. w porównaniu do roku 2010, głównie za sprawą silnego rozwoju rynku brazylijskiego.

W Ameryce Północnej kwietniowe dostawy zamknęły się na poziomie 1 935 samochodów ciężarowych, co oznacza wzrost o 174 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Popyt na pojazdy dla segmentu długodystansowego w dalszym ciągu rósł. Wprowadzone w marcu udoskonalenia w obszarze ekonomiki paliwowej zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów, w obliczu szybko rosnących cen paliwa.

Źródło: Volvo Trucks


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.