czwartek, 20 grudnia 2012

RX70 Hybrid ponownie doceniony za ekologię i design

O przyznawaną w Berlinie Federalną Nagrodę Ecodesign w kategorii produkt ubiegało się 140 kandydatur.

Za najlepszy projekt ekologiczny w 2012 roku uznano m.in. wózek widłowy RX70 Hybrid firmy STILL.
Federalna Nagroda Ecodesign przyznawana jest w trzech kategoriach: produkt, koncept i młody talent. Organizatorami konkursu są: Federalne Ministerstwo Środowiska i Federalna Agencja Środowiska. Patronat nad ceremonią obejmuje niemiecki minister ds. środowiska. Jury, w skład którego wchodzą eksperci i projektanci związani zawodowo z ekologią wyłoniło 8 produktów, które są wzorem do naśladowania za wyjątkowe połączenie ekonomii, estetyki i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wśród laureatów znalazł się wózek widłowy RX70 Hybrid firmy STILL.

STILL - Bert-Jan Knoef i Matthias Klug podczas wręczania nagrody Ecodesign

- Ta nagroda ma dla nas szczególną wartość, gdyż wyróżnia nie tylko indywidualny produkt, ale całą filozofię leżącą u podstaw jego opracowania - tymi słowami dziękował za wyróżnienie Bert Jan Knoef, dyrektor zarządzający STILL - Odpowiedzialność ekologiczna jest podstawowym elementem naszej misji korporacyjnej i obejmuje procesy produkcyjne, zastosowanie produktu oraz jego przetworzenie. Zdobycie tej nagrody to dla nas potwierdzenie, iż podążamy w dobrym kierunku.

Model RX70 Hybrid to produkt, który świadomie został zaprojektowany tak, by do minimum ograniczyć koszty środowiskowe, jakie generują procesy transportu i magazynowania towarów. To pierwszy seryjnie produkowany wózek widłowy w technologii hybrydowej, który wykorzystuje 2 rodzaje napędów: Diesla i elektryczny, wyposażony w innowacyjny system Ultracaps. Dzięki temu RX 70 Hybrid charakteryzuje się najniższym spalaniem w swojej klasie, a emisję dwutlenku węgla w stosunku do tradycyjnego silnika spalinowego zmniejszono nawet o 20%. Możliwość ponownego przetworzenia 95% materiałów, z których został wykonany pojazd sprawia, że jest on projektem ekologicznym przez cały cykl życia produktu. Nagroda Ecodesign to także kolejny dowód uznania dla opracowanego przez agencję projektową Teams Design wzornictwa. W tym roku RX70 Hybrid został finalistą 19 edycji Konkursu Dobry Wzór 2012 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi w Polsce. Plebiscyt organizował Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem Ministra Gospodarki.


4trucks.pl / STILL


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.