wtorek, 27 listopada 2012

Firma FASC montuje pierwszy egzemplarz modelu LF na Tajwanie

Pierwszy egzemplarz zmontowanej lokalnie ciężarówki DAF LF przeznaczonej do dystrybucji opuścił linię produkcyjną w zakładzie FASC na Tajwanie.

Firma DAF istnieje na rynku tajwańskim od 2006 roku i jest tam wiodącym producentem pojazdów ciężarowych.

Firma FASC (Formosa Automobile Sales Corporation), odpowiedzialna za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, montuje dwa modele popularnych ciężarówek przeznaczonych do dystrybucji: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55. - Model LF jest wyjątkowo zwrotny, a dzięki łatwemu dostępowi do kabiny oraz niskiej masie własnej doskonale sprawdza się w miejskim i regionalnym transporcie dystrybucyjnym - powiedział Seiko Chen, prezes firmy FASC. - Dzięki modelowi LF chcemy wzmocnić naszą pozycję na Tajwanie. W przyszłym roku planujemy zmontować 200 egzemplarzy.

Zestawy SKD
Pojazdy DAF LF są montowane na Tajwanie z wykorzystaniem tzw. zestawów SKD (ang. Semi Knocked Down - częściowo zdemontowane), które są dostarczane z fabryki Leyland w Wielkiej Brytanii do Tajpej. Pracownicy zakładów montażowych FASC zostali przeszkoleni w firmie DAF. Dzięki temu jakość ciężarówek składanych na Tajwanie w niczym nie odbiega od jakości pojazdów produkowanych w Europie. Od 2006 roku firma Formosa, poza modelem LF, montuje także popularne pojazdy DAF serii CF85.

- Niemal rok temu firma FASC zmontowała tysięczny egzemplarz DAF CF85. Wraz z rozpoczęciem montażu modeli LF45 i LF55 osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszej współpracy - powiedział Michiel Kuijs, dyrektor sprzedaży międzynarodowej w firmie DAF Trucks NV. - Jesteśmy dumni, że posiadamy tak profesjonalnego i dobrze prosperującego partnera, jak FASC, z którą wspólnie pracujemy nad rozwojem działalności firmy DAF Trucks na Tajwanie.


4truck.pl / DAF Trucks Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.