czwartek, 08 listopada 2012

GEFCO: Narzędzie do trackingu przesyłek drobnicowych

GEFCO Rumunia uruchomiło wysoce wydajne narzędzie do śledzenia tras przesyłek drobnicowych oraz do monitoringu operacji cross-dockingowych - Kratzer.

Nowy system został z powodzeniem wprowadzony w tym roku w dwóch platformach logistycznych filii: w Joita (w czerwcu) i w Arad (we wrześniu). Wszystkie ciężarówki zostały wyposażone w terminale, za pomocą, których przy załadunku i przy dostawie skanowane są kody kreskowe z opakowań transportowanych towarów, które następnie przekazywane są poprzez sygnał GPRS do zintegrowanego systemu informatycznego GEFCO.

Christophe de Korver, Dyrektor Generalny GEFCO Rumunia, podkreśla korzyści, jakie płynął z zastosowania nowego narzędzia dla środowiska naturalnego.-  Dzięki wykorzystaniu terminali skanujących, można całkowicie zrezygnować z wydruku papierowych potwierdzeń przyjęcia towaru, ponieważ w systemie przechowywane są elektroniczne podpisy klientów odbierających towar. Rozwiązanie to wpisuje się, zatem w politykę Grupy GEFCO w zakresie ochrony środowiska naturalnego, pozwalając na wyeliminowanie rocznego zużycia papieru w ilości około 45 000 kartek papieru.


4trucks.pl / GEFCO

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.