piątek, 26 października 2012

Zapowiadane pogorszenie pogody

W związku z prognozami meteorologów zapowiadającymi w najbliższych dniach spadek temperatury, opady śniegu i deszczu ze śniegiem, GDDKiA informuje, że w gotowości jest 1300 sztuk sprzętu odśnieżnego oraz ponad 235 tysięcy ton materiałów do zimowego utrzymania.

Wszystkie drogi zarządzane przez GDDKIA objęte są systemem stałego monitorowania, pozwalającym na odpowiednie reagowanie służb drogowych - od działań prewencyjnych podejmowanych jeszcze przed wystąpieniem opadów, po całkowite usunięcie śliskości od 4 do 6 godzin po ustaniu opadów, w zależności od standardu utrzymania drogi. Najwyższym standardem utrzymania drogi, gwarantującym najkrótszy czas usuwania śniegu, objęte są drogi obciążone największym ruchem, takie jak np. autostrady, drogi ekspresowe czy inne główne drogi.

Sytuację na drogach monitorujemy m.in. za pośrednictwem ponad 630 kamer drogowych oraz 450 stacji meteorologicznych.

Komunikaty o bieżących warunkach przejazdu po drogach krajowych, GDDKiA publikuje na swoim FanPage'u na portalu Facebook. Przed wyruszeniem w trasę aktualne warunki przejazdu po drogach zarządzanych przez GDDKiA można sprawdzić również w serwisie internetowym GDDKiA w zakładce "Serwis dla kierowców".

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych są podawane pod całodobowym numerem infolinii drogowej GDDKIA 19 111.


4trucks.pl / GDDKiA


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.