wtorek, 09 października 2012

Zginął polski kierowca ciężarówki

W sobotę w okolicy Figueres, w północno-wschodniej Hiszpanii, znaleziono ciało polskiego kierowcy ciężarówki - poinformował w rozmowie z tvn24.pl rzecznik ambasady polskiej w Hiszpanii Maciej Bernatowicz.

Hiszpańska policja zatrzymała w tej sprawie trzech Polaków, również kierowców samochodów ciężarowych. Jeden z nich usłyszał zarzut zabójstwa.

Jak poinformował rzecznik ambasady, w ubiegły piątek trzy samochody ciężarowe, którymi jechało czterech kierowców, zatrzymały się na stacji benzynowej w okolicach 40-tysięcznego Figueres w Katalonii, w prowincji Girona. Hiszpańskie prawo zakazuje poruszania się ciężarówkami w sobotę i niedzielę, więc polscy kierowcy piątkowy wieczór, jak mówi rzecznik, spędzili na libacji.

Mężczyźni wspólnie udali się do pobliskiego baru - pisze z kolei na swojej stronie internetowej dziennik "ABC". Jak informuje gazeta, trzej Polacy pokłócili się z rodakiem i śmiertelnie go pobili. Następnie ciało rodaka mieli zaciągnąć za ciężarówkę. Następnego dnia leżące w kałuży krwi zwłoki polskiego kierowcy przy samochodzie.


4trucks.pl / www.tvn24.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.