wtorek, 21 czerwca 2011

Światowej klasy lakiery w polskiej sieci dystrybucji

Lakiery_Kristal_4T

Produkty Kristal używane są w 40 krajach świata, w ponad 40 tyś. warsztatach blacharsko-lakierniczych, szczególnie wyróżniają się wydajnością. W ofercie dystrybutora pojawiła się uzupełniona gama lakierów bezbarwnych, utwardzaczy i podkładów z serii Time Clear, a także rozcieńczalników dopełniających serię.

Po wprowadzeniu do sprzedaży na początku roku lakieru Time Clear, nagrodzonego za najbardziej innowacyjny produkt targów Automechanika 2010 we Frankfurcie nad Menem, firma Melle zdecydowała się na poszerzenie oferty dla lakierników firmy Kristal. Producent opracował formułę, dzięki której jedna przygotowana standardowo mieszanka wystarczy do pomalowania 3-4 elementów. W przypadku serii podkładów, żywotność mieszanki dochodzi do 2 godz. Linię lakierów bezbarwnych Time Clear cechuje jeszcze dłuższy czas pozwalający na użycie - do 3 godz.
 
Dodatkowo, w ofercie znalazł się specjalny lakier TimeClear 94 Total, pozwalający na malowanie całej karoserii samochodu na raz. Produkty marki Kristal zostały opracowane w unikatowy sposób, dzięki któremu warsztaty blacharsko-lakiernicze mogą zwiększyć swoje obroty kilkukrotnie. Wynika to z czasu, potrzebnego do suszenia malowanych elementów - ok. 10-15 do pyłosuchości w temperaturze 20 stopni C. Lakier nie wymaga stosowania promienników, a zatem nawet w małych warsztatach zwiększenie wydajności jest możliwe. Eliminuje także potrzebę dodawania przyspieszaczy, co nierzadko skutkuje pogorszeniem jakości: żółknięciem, marszczeniem, pękaniem lub matowieniem. Montaż pomalowanych elementów może nastąpić już po 45 min, a polerowanie po 100 - 150 minutach, w zależności od zastosowanego produktu.

Produkty Kristal są zgodne z większością systemów polerskich (w tym 3M) oraz systemów natryskowych pistoletów lakierniczych (np. DeVilbiss). W 100 proc. zgodne są również z unijnymi wymogami dotyczącymi LZO.

TimeClear 94 - super szybki lakier
Doskonale nadaje się do malowania 3-4 elementów na raz. Produkt posiada wysoki połysk i 3 godzinną żywotność mieszanki. Schnie swobodnie w 20 stopniach C, dzięki czemu pozwala oszczędzać czas i energię. Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki. Czas schnięcia: Pyłosuchość - 10 min; Możliwość montażu - 45 min; Polerowanie - 100 min; Pełne utwardzenie - ponad 15 godz.


TimeClear Total - super szybki lakier do malowania całych aut na raz  Lakier bezbarwny serii KRISTAL TIME o rewolucyjnych właściwościach. Kontynuuje sukces produktu TIMECLEAR 92, jednak jest dedykowany do aplikacji na 4 i więcej elementach na raz. Doskonale nadaje się do malowania całych samochodów. Czas między nakładaniem warstw jest uzależniony od liczby elementów. Produkt posiada wysoki połysk i 3 godzinną żywotność mieszanki. Schnie szybko w 20 stopniach C, dzięki czemu pozwala oszczędzać czas i energię. Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki. Czas schnięcia: Pyłosuchość - 15-18 min; Możliwość montażu - 50-60 min; Polerowanie - 130-150 min; Pełne utwardzenie - ponad 20 godz.

TimeSurfacer - super szybki podkład
Połączenie ultra szybkich czasów schnięcia z możliwością mieszania podkładu w proporcji 5:1. Żywotność mieszanki to aż 2 godziny. Doskonale nadaje się do malowania od 1 do 5 paneli na raz. Przy warstwie 120 mikrometra po 10 minutach w temp. 22 stopni C podkład jest suchy. Doskonale nadaje się do nakładania w technice <u>mokro na mokro</u>, co w połączeniu z późniejszym zastosowaniem lakieru bezbarwnego TimeClear skraca czas naprawy do poziomu dotąd nieznanego. Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki. Czas schnięcia 50-60 mikrometra 22 stopni C: Suchy - 5-7 min; Możliwość montażu - 8-10 min; Do szlifowania - 40-60 min. Czas schnięcia 100-120 mikrometra 22 stopni C: Suchy: 9-12 min; Możliwość montażu - 15-20 min; Do szlifowania - 80-100 min.

Źródło: Melle

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.