wtorek, 21 czerwca 2011

Ponad sto tysięcy rejestracji w systemie viaTOLL

Na 10 dni przed startem elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL liczba rejestracji w systemie przekroczyła sto tysięcy. Kierowcy pojazdów ciężarowych oraz właściciele firm transportowych mają świadomość zbliżających się zmian i coraz liczniej stawiają się w punktach rejestracji. Do dzisiaj wydanych zostało 102,5 tys. urządzeń pokładowych viaBOX. Przedstawiciele operatora systemu szacują, że liczba ta do dnia startu może nawet się podwoić.

- Cieszy nas tak dynamicznie rozwijająca się liczba rejestracji. Świadczy ona o tym, że mimo rekordowo szybkiego tempa budowy systemu, udało nam się zbudować wśród kierowców świadomość wprowadzanych zmian - przyznaje Krzysztof Gorzkowski, dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu Kapsch Telematic Services - wykonawcy systemu.

Aby sam proces przebiegał jak najsprawniej uruchomionych zostało 16 Punktów Obsługi Klienta oraz 56 zlokalizowanych na stacjach benzynowych i przy przejściach granicznych Punktów Dystrybucji viaTOLL. Godziny pracy niektórych Punktów Obsługi Klienta zostały wydłużone i - tak jak punkt w Ołtarzewie - czynne są całodobowo przez 6 dni w tygodniu. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostało już 200 stanowisk obsługi klienta, a niemal codziennie powstają kolejne.

Ponadto, rejestrację w systemie prowadzą także wybrani w drodze przetargów dostawcy kart flotowych, także ci działający na rynkach zagranicznych - DKV, Trafineo, Shell Polska, EuroToll Services (Niemcy), Multiservice (Holandia), Eurotoll SAS (Francja), Vialtis (Francja) oraz E100 (Estonia).

Źródło Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.