wtorek, 21 czerwca 2011

Szczecinek jeździ autobusami MAN

przekazanie_szczecinek_4T

W dniu 10 czerwca 2011 r. przed Urzędem Miasta w Szczecinku miało miejsce uroczyste przekazanie 6 autobusów niskopodłogowych MAN Lion’s City.

W uroczystości udział wzięli, Burmistrz Miasta Szczecinka, Jerzy Hardie - Douglas, prezes Komunikacji Miejskiej ze Szczecina, Romuald Szkiłądź, na których ręce symboliczny klucz do autobusu MAN przekazał dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów MAN Truck & Bus Polska - Roman Kałużyński. Komunikacja Miejska ze Szczecina zamówiła 6 niskopodłogowych, nowych autobusów miejskich MAN Lion’s City, w wersji dwudrzwiowej.

Dostarczane autobusy MAN są przyjazne dla środowiska, bezpieczne, komfortowe (niskopodłogowe z bezstopniowym wejściem, łatwo dostępne dla osób starszych, niepełnosprawnych, wózków dziecięcych, przestronne, z czytelną informacją i sygnalizacją). Silnik pracuje bardzo cicho, co wpływa na komfort w połączeniu z estetyką i wysoką jakością wykonania wnętrza. Zamontowane w autobusach silniki są przyjazne środowisku, spełniając nieobowiązkowy standard EEV. Mają 32 +1 miejsc siedzących oraz klimatyzację miejsca pracy kierowcy.

Od roku 1997 w barwach Komunikacji Miejskiej w Szczecinku jeździ już 24 autobusów z logo lwa. W 2010 r. 2 zakupione 13 lat wcześniej autobusy przekroczyły magiczną liczbę 1 miliona przejechanych km bez konieczności naprawy zespołu napędowego, w tym silnika.

Wszystkie niskopodłogowe autobusy miejskie marki MAN produkowane są w zakładach MAN w Starachowicach i Sadach koło Poznania, w oparciu o najnowsze, sprawdzone, technologie i metody produkcji, gwarantujące wieloletnią eksploatację. Jedną z nich jest unikalny proces technologiczny specjalistycznego zabezpieczenia antykorozyjnego, które gwarantuje najwyższą jakość produktu.

Autobusy MAN eksploatowane są w takich polskich miastach jak: Warszawa, Poznań, Białystok, Trójmiasto, Toruń, Zielona Góra. Od 1996 r. dostarczyliśmy ponad 1000 autobusów do 46 miast w Polsce. W tym roku MAN dostarczył już 56 autobusy do: Świerklańca, Jaworzna, Gdyni, Stalowej Woli, Lubina, Koszalina i Opola.

Źródło: MAN Truck & Bus Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.