wtorek, 19 czerwca 2012

Kłopoty w budowlance a rozpoczęte inwestycje

Ostatni rok dla branży budowlanej nie był łatwy, a w konsekwencji powstałych problemów upadło ponad 80 firm budowlanych.

Teraz rosną obawy o dokończenie rozpoczętych inwestycji, bo nie wszyscy konsorcjanci będą w stanie przejąć zobowiązania po liderach, którzy upadają.

Teraz trzeba szybko znaleźć receptę na poradzenie sobie z tym, co będzie się działo po zejściu z placów budów wykonawców. Wiadomo, że na niektóre roboty będzie trzeba rozpisywać nowe przetargi, a to wiąże się z opóźnieniami w realizacjach.

Jednym z przykładów tego rodzaju inwestycji jest budowa autostrady A4 pod Rzeszowem. Obecnie nie ma już żadnych szans na to, by mogła się zakończyć przed końcem tego roku. Umowa z wykonawcą (firma Radko) została rozwiązana, bo w ciągu blisko dwuletniej budowy udało się zrealizować tylko 49% prac.

Na razie nie wiadomo, jak GDDKiA poradzi sobie z dokończeniem budowy - żadna wiążąca decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Problemy będą się pogłębiać na budowach realizowanych m.in. PBG, Hydrobudowę czy Aprivię, które mają bardzo duży udział w realizacji programu drogowego.


4trucks.pl / drogi.inzynieria.com


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.