środa, 13 czerwca 2012

Ośmiokołowy smok w barwach Continental

Volvo FH16 jest przeznaczone do obsługi najcięższych i najbardziej wymagających zleceń transportowych.

To również wyjątkowy samochód ciężarowy, którego wygląd i duże powierzchnia karoserii pozwalają na tworzenia spektakularnych dział sztuki. Jest nim bez wątpienia najnowsze Volvo firmy transportowej Kadam, którego kabinę zdobią oryginalne motywy baśniowe inspirowane barwami Continental.

Firma Kadam z siedzibą w Rybniku specjalizująca się w transporcie krajowym i międzynarodowym wzbogaciła swoją flotę o ciągnik siodłowy Volvo FH 16. Zanim jednak auto ruszyło w trasę, firma postanowiła ztuningować wygląd samochodu, tak aby klient mógł otrzymać auto o podwyższonych standardach i oryginalnym wyglądzie. Pierwszą zmianą jakiej dokonano po zakupie auta, była zmiana wyglądu karoserii. Ostatecznie zdecydowano się na motywu baśniowego smoka, z twórczości słynnego Borisa Vallejo- jednego z najlepszych ilustratorów fantasy.

Dodatkową inspiracją były barwy firmy Continental, która dostarczyła komplet opon, w jakie wyposażony jest ciągnik. Na osi napędowej zamontowano opony HD HYBRID do zastosowania na dalekich trasach oraz przy najróżniejszych zadaniach związanych z transportem lokalnym i dystrybucyjnym. Struktura bieżnika, posiadającego homologację M+S (błoto i śnieg), gwarantuje niezmiennie wysoki poziom trakcji również w warunkach zimowych, a także minimalny opór toczenia. Z kolei na osi prowadzącej i środkowej znajdują się ekonomiczne opony HSR 2 dedykowany do transportu regionalnego.

W ramach dalszych przemian samochodu wymieniono znajdującą się za kabiną w pionie rurę wydechową, co pozwoliło obniżyć dźwięk pracy silnika oraz elektronicznie regulować jego głośność. Bardziej drapieżnego i nowoczesnego wyglądu nadały autu rurowania boczne, umieszczone pod zderzakami. Wszystkie dokonane zmiany całkowicie odnowiły sylwetkę auta i nadały mu nowy niepowtarzalny charakter.

Ze względu na dużą moc silnika, ciągnik przeznaczony jest do transportowania ciężkich ponadgabarytowych ładunków. Volvo FH 16 wraz z trzyosiową, niskopodłogową naczepą o długości 23 metrów tworzy wyjątkowy zestaw zdolny do transportu 40-tonowych ładunków.

Warto wspomnieć, że modele z serii FH są jednymi z najbardziej udanych ciężarówek, jakie zostały do tej pory wyprodukowane. Od rozpoczęcia produkcji serii FH w 1993 r., sprzedano ponad 400.000 egzemplarzy na całym świecie.


4trucks.pl / Continental Opony Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.