poniedziałek, 18 lipca 2011

Autobusy Volvo dla Norwegii

autobusy_dla_norwegii_-_600

Nobina wygrała kontrakt na zapewnienie transportu autobusowego w Tromso począwszy od 1 lutego 2012 i zdecydowała, że to Volvo Buses będzie dostawcą 91 nowych autobusów wymaganych na potrzeby realizacji kontraktu.

Volvo otrzymało największe jak do tej pory zamówienie na autobusy hybrydowe w Europie, a firma Nobina doceniła fakt, iż autobusy Volvo z łatwością spełniają wymóg niskiego kosztu cyklu życia autobusu. Do dnia dzisiejszego Volvo Buses otrzymało zamówienia na ponad 300 autobusów hybrydowych, a pierwsze z nich są na trasach już od ponad półtora roku. Pojazdy te są już w użyciu w kilku norweskich miastach.

Zamówienie firmy Nobina zawiera: 32 autobusy Volvo 7700 Hybrid, 38 średniopodłogowych autobusów Volvo 8700 z 7-litrowym silnikiem i 21 nowych niskowejściowych Volvo 8900, 6x2, z 9-litrowym silnikiem. Kontrakt obejmuje również obsługę serwisową i naprawy autobusów przez Volvo za pośrednictwem dilera w Tromso, Nordic Last og Buss.  Będą  one produkowane w zakładach Volvo we Wrocławiu i w Saffle w Szwecji, i zostaną dostarczone pod koniec roku.

- Dla Nobiny najważniejszym kryterium wyboru jest możliwie najniższy koszt cyklu życia autobusu. To czynnik, któremu Volvo poświęca dużo uwagi i cieszę się, że spełniliśmy wymogi Nobiny. W czasach, gdy środowisko wymaga od nas, byśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć całkowite zużycie energii, autobusy hybrydowe są jednym z rozwiązań. Odzyskując energię hamowania, będziemy mogli zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 35 proc., co przyczyni się do zmniejszenia wpływu na środowisko i obniżenia kosztu cyklu życia autobusu. 10 autobusów hybrydowych Volvo jeździ w Trondheim już od ponad roku. Okazuje się, że są równie niezawodne jak autobusy z silnikiem diesla, a zużycie paliwa jest tak niskie jak obiecywaliśmy i fakt ten z pewnością przyczynił się do tego, że Nobina zdecydowała się zainwestować w autobusy hybrydowe w Tromso.  Dodatkowym czynnikiem otrzymania tego zamówienia było prawdopodobnie również to, że doskonale przebiega współpraca Volvo z Nobiną już w kilku miastach w Norwegii. Nobina wie, że nasze produkty są niezawodne, a usługi posprzedażowe świetne -  mówi Svenn-Age Lokken, dyrektor Volvo Buses Norway.

Źródło: Volvo Bus Corporation


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.