czwartek, 21 lipca 2011

TRUCKERMANIA 2011

trakmania_600

Ponad 9000 kierowców ciężarówek z Europy, Bliskiego Wschodu i RPA zmierzyło się w krajowych eliminacjach konkursu ekonomicznej jazdy, rozgrywanych w czerwcu 2011 r. 3 września w Monachium poznamy mistrza międzynarodowej Ligi Kierowców FleetBoard. Wśród finalistów nie zabraknie Polaków.

Ankieta przeprowadzona przez FleetBoard wykazała, że dla 50 proc. firm głównym powodem uczestnictwa w Lidze Kierowców jest chęć sportowej rywalizacji. 40 proc. liczy na wysoki poziom międzynarodowych zmagań.  Aż 62 proc. spośród kierowców startujących w rozgrywkach to starzy wyjadacze, którzy brali już udział w konkursie. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, 42 proc. z nich zdecydowało się nawet przejść specjalne szkolenia. 78 proc. uczestników podkreśla wyjątkową motywację, jaka towarzyszyła im podczas zawodów. Pełną emocji atmosferę wypełniają inspirujące dyskusje na temat ekonomicznej jazdy i przyjazna rywalizacja.

Łącznie 3535 kierowców osiągnęło w krajowych rozgrywkach ocenę 8,5 lub wyższą (w skali 1-10), oznaczającą wynik bardzo dobry. Krajowi liderzy uzyskali noty od 8,59 do 9,99. Pozycja w międzynarodowym rankingu bazuje na ocenie stylu jazdy oraz stopnia trudności pokonywanych tras. Te były codziennie monitorowane przez system analizy użytkowania pojazdów FleetBoard. Dzięki nowej aplikacji Liga Kierowców, adresowanej do użytkowników iPhone'a oraz iPada, kierowca i jego firma mogli na bieżąco śledzić wyniki konkursu oraz pozycje poszczególnych drużyn.

 
Partnerami tegorocznej Ligi Kierowców FleetBoard są: MICHELIN, Krone, Mercedes-Benz TrailerAxleSystems, Voith, UTA, Mercedes-Benz CharterWay oraz FERNFAHRER. Ufundują oni nagrody dla najlepszych kierowców. Zdobywca pierwszego miejsca weźmie udział w Mistrzostwach Samochodów Ciężarowych Truck Race w Hiszpanii oraz spędzi tydzień w Madrycie, wraz z osobą towarzyszącą. Jest to nagroda ufundowana przez UTA. Firma, którą będzie reprezentować zwycięski kierowca, zostanie nagrodzona przez Mercedes-Benz CharterWay 3-miesięcznym, bezpłatnym użytkowaniem ciągnika siodłowego Actros, łącznie z pakietem zarządzania pojazdami FleetBoard.

Zdobywca drugiego miejsca wygra bilety VIP na finałowe wyścigi serii DTM 22-23 października  2011. na torze Hockenheimring. Nagroda ufundowana jest przez Mercedes-Benz TrailerAxleSystems i obejmuje wejście do strefy serwisowej, dostęp do cateringu oraz nocleg dla dwóch osób. Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma zestaw opon samochodowych - letnich lub zimowych - firmy MICHELIN. Firmy reprezentowane przez kierowców, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają zestaw sześciu opon X® ENERGY™ SAVERGREEN firmy MICHELIN do samochodów ciężarowych. Pozostali finaliści zostaną nagrodzeni wysokiej klasy zegarkami, również ufundowanymi przez MICHELIN.

Liga Kierowców FleetBoard to coroczny konkurs dla kierowców ciężarówek, testujący umiejętności z zakresu ekonomicznej jazdy. Biorą w nim udział przedsiębiorstwa transportowo-logistyczne z całego świata. Przez cztery tygodnie system analizy użytkowania pojazdów FleetBoard bada ich codzienne, firmowe trasy. Ocenie poddawane są takie czynniki jak przewidujący styl jazdy czy częstotliwość przyspieszania i hamowania. Najlepsi kierowcy lig krajowych zostaną zaproszeni na finałowe rozgrywki do Niemiec. Tam, w ramach różnorodnych konkurencji z zakresu jazdy ekonomicznej, zręcznościowej i bezpieczeństwa, zostanie wybrany zwycięzca konkursu. Liga Kierowców w roku 2011 odbywa się już po raz dziewiąty i z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród uczestników z różnych części świata. W 2010 r. w zawodach udział wzięło 8000 kierowców z 240 firm. Coraz lepsze osiągi na szczytach list rankingowych dowodzą, że kolejni kierowcy oraz firmy koncentrują się na wdrażaniu ekonomicznego stylu jazdy, pozwalającego oszczędzać paliwo i chronić zasoby środowiska naturalnego.

- Rekordowy udział ponad 9000 kierowców z 290 firm transportowych pokazuje, jak bardzo naszym klientom zależy na ograniczeniu zużycia paliwa. Mamy także dowód na to, że kierowcy wciąż chcą ze sobą rywalizować i dobrze się przy tym bawić  - mówi Markus Lipinsky, dyrektor zarządzający Daimler FleetBoard GmbH.

Źródło: Mercedes-Benz

 

 

 


 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.