piątek, 04 maja 2007

Akademia Jazdy Iveco

Image Poprawa wydajności i ekonomiki transportu związana jest z wieloma aspektami - oprócz właściwej techniki ekonomicznej jazdy, dbania o nienaganny stan techniczny pojazdów oraz maksymalnego wydłużania ich żywotności, niezwykle istotną kwestią jest poprawa bezpieczeństwa ruchu i transport dóbr zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Właśnie temu celowi służy Akademia Jazdy IVECO, autorski projekt koncernu skierowany w pierwszej kolejności do odbiorców flotowych. Przy realizacji tego programu korzystamy z pomocy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (CSP), jednej z największych szkół policyjnych w Polsce, zajmującej się m.in. szkoleniem policjantów służby ruchu drogowego i wspierającej wszelkie inicjatywy zmierzające do promowania odpowiednich postaw i umiejętności kierowców oraz podniesienia bezpieczeństwa na drogach. Zajęcia teoretyczne inauguracyjnego wykładu Akademii Jazdy IVECO, który miał miejsce 6 kwietnia br. w siedzibie CSP, zrealizowano właśnie przy współudziale wykładowców Zakładu Ruchu Drogowego CSP i specjalistów Inspekcji Transportu Drogowego.

W programie znalazły się trzy dwugodzinne bloki tematyczne:

* technika jazdy samochodem ciężarowym
* omówienie wybranych przepisów transportowych
* komentarz niektórych przepisów prawa o ruchu drogowym

Wśród poruszonych przez specjalistów z Centrum Szkolenia Policji zagadnień znalazło się wiele takich, z którymi wszyscy kierowcy spotykają się na co dzień, a które nie są do końca przejrzyste i budzą wiele wątpliwości, m.in. obsługa tachografu oraz zasady wypełniania tarcz (tzw. wykresówek), rozporządzenia regulujące stosowanie kart opłat drogowych, a także interpretacja przepisów ustawy o czasie pracy kierowców. Omówiono także prawa i obowiązki kierowcy i policjanta podczas kontroli drogowej oraz zasady oznakowania pojazdów i umundurowania funkcjonariuszy.


Program szkoleń IVECO podzielony jest na 3 etapy.
Pierwszy z nich (teoretyczny, bezpłatny) obejmuje wyłącznie zagadnienia ekonomicznej jazdy i właściwej dbałości o stan techniczny ciężarówek IVECO.
Drugi etap jest wzbogacony o wykłady specjalistów z Centrum Szkolenia Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego.
Trzecim jest szkolenie praktyczne, prowadzone z wykorzystaniem w pełni obciążonego, 40-tonowego zestawu z ciągnikiem IVECO Stralis. Jazdy odbywać się będą w terenie pagórkowatym, co ma na celu wyćwiczenie umiejętności korzystania z hamulca wydechowego i zwalniacza oraz energii kinetycznej rozpędzonej ciężarówki przy pokonywaniu wzniesień.

Cena kursu: nieznana
Dane kontaktowe:

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.