piątek, 02 września 2011

Inteligentna nawigacja

Becker_Ready_600

Urządzenia nawigacyjne marki Becker od lat są nagradzane za intuicyjną obsługę . Nadszedł czas na kolejny krok w ułatwianiu posługiwania się urządzeniem. Użytkownicy modeli Ready 50 i Active 50 nie muszą już zastanawiać się jaka funkcja będzie im potrzebna. Interaktywny asystent Becker SituationScan analizuje zachowanie kierowcy na drodze i domyśla się jego potrzeb na danym etapie podróży, a następnie na tej podstawie pomaga wyszukać przydatne funkcje. Dodatkowo oba modele zostały wyposażone w TMC Premium Mediamobile w Polsce.

 Na Becker SituationScan składają się: asystent objazdu - służy do wytyczenia nowej trasy w celu ominięcia zamkniętych dróg lub innych utrudnień w ruchu w miastach i na autostradach; asystent zjazdu-  jeśli kierowca nagle zdecyduje się na zjazd z autostrady Becker SituationScan przeanalizuje możliwe powody tej decyzji i np. znajdzie najbliższą stację benzynową; asystent parkowania -  dojeżdżając do celu podróży nie trzeba już szukać miejsca do zaparkowania, ponieważ Becker SituationScan znajduje je automatycznie. W porównaniu z pierwszymi urządzeniami nawigacyjnymi, których ekran był prawie pusty i nie pokazywał wiele poza  kierunkiem jazdy, najnowsze modele zapewniają pełne wsparcie: od oznaczenia nazw ulic i punktów POI po trójwymiarowy widok terenu, wiaduktów i charakterystycznych budowli dla lepszej orientacji. Zachowanie przejrzystości przy wzbogaconej zawartość ekranu wymaga zwiększenia jego rozmiaru, dlatego Ready 50 i Active 50 posiadają duże, pięciocalowe ekrany dotykowe, wyposażone w powłokę antyodblaskową i  odporne na zarysowania. Nowością jest również cieńsza obudowa urządzeń, wykonana z wysokiej jakości plastiku w stonowanych kolorach oraz powiększony przycisk EasyBack, który obsługuje się łatwiej nawet prowadząc zimą w rękawiczkach.

Wysokie budynki w miastach i duże odległości pomiędzy nadajnikami mogą osłabić sygnał TMC, a czasem nawet całkowicie go wygłuszyć. Z tego powodu nowy odbiornik HQ TMC, stworzony dla urządzeń marki Becker wspólnie z niemiecką firmą telematyczną AVANTEQ został wyposażony w technologię SUPERTUNE®, która analizuje rozmieszczenie i odległości pomiędzy nadajnikami i na podstawie zebranych danych łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór. Dodatkowo trójwymiarowy widok terenu w obu urządzeniach został rozszerzony o charakterystyczne budynki 3D, dzięki czemu odnalezienie się w nieznanym miejscu jest łatwiejsze, ale ekran pozostaje czytelny. Natomiast nowy widok menu z funkcją podglądu mapy Becker BullEye pozwala szybko wrócić do nawigacji. Active 50 i Ready 50 są również wyposażone w najnowsze mapy Navteq 44 krajów Europy zainstalowane w pamięci flash 4 GB, a funkcję Text-toSpeech rozbudowano o podawanie komunikatów TMC o zdarzeniach na trasie.

Becker jest zarejestrowanym znakiem handlowym Harman International Industries Inc. Od 2010 r. mobilne urządzenia nawigacyjne marki Becker są produkowane przez United Navigation GmbH na licencji Harman International. Dzięki innowacjom technologicznym w dziedzinach samochodowego hi-fi, systemów informacyjno-rozrywkowych,  nawigacji GPS, telematyki i systemów multimedialnych, marka Becker zdobyła międzynarodową renomę na rynku samochodów i części samochodowych. Zrobiła również krok milowy w dziedzinie przetwarzania sygnału video, cyfrowej telewizji, a także systemu MOST (Media Oriented Systems Transport) stanowiącego obecnie standard stosowany przy instalacji rozbudowanych systemów multimedialnych. Firma stosuje najnowsze procesy produkcyjne, aby wzmocnić swoją pozycję jako lidera na rynku w dziedzinie innowacji. United Navigation GmbH zajmuje się produkcją i sprzedażą urządzeń nawigacyjnych oraz oprogramowania do nich. Firma działa w trzech obszarach biznesu: urządzeń nawigacyjnych dla użytkowników indywidualnych (marki Becker i Falk), systemów do zarządzania flotą dla biznesu oraz rozwiązań na rynek OEM. Produkty te były wielokrotnie nagradzane za zastosowane w nich technologie, m. in. Becker OneShot Voice Control czy Falk Learning Navigation.

Źródło: Becker i United Navigation GmbH

 

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.