wtorek, 17 stycznia 2012

Wyszukiwanie i dobór akumulatora

akumulator_600

EXIDE Technologies wprowadza innowacyjne rozwiązanie dla klientów ostatecznych oraz sklepów i warsztatów. Teraz doboru właściwego akumulatora do auta można dokonać za pomocą telefonu komórkowego.

Firma udostępnia możliwość doboru właściwego akumulatora w różnych formach: drukowanego katalogu, katalogu internetowego, czy DVD TecDoc. Wprowadzona została specjalna aplikacja na telefony komórkowe typu smartphone, która bezpośrednio pozwala dobrać właściwy akumulator do danego modelu samochodu. Jest ona  obecnie dostępna w wersji na IPhone’a. W niedalekiej przyszłości zostanie udostępniona również wersja na telefony działające w systemie Android.

Bezpłatna, dostępna w App Store aplikacja Exide Battery selector jest spójna z bazą danych TecDoc (z której raz na kwartał aktualizowane są dane) i zapewnia dostęp do katalogu z dowolnego miejsca. Jest ona  przygotowana w polskiej wersji językowej zarówno dla marki CENTRA, jak i EXIDE. Zawiera rekomendacje zastosowań dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów. Właściwy akumulator można wyszukiwać według wielu kryteriów m.in.: marki i modelu auta, a także po numerze rejestracyjnym danego pojazdu. W tej drugiej opcji wystarczy wpisać numer z tablicy rejestracyjnej samochodu. System automatycznie rozpozna markę i model pojazdu, a następnie wskaże rekomendowany dla auta typ akumulatora.

-Niestety na tę ciekawą funkcję, która jest już dostępna dla klientów z większości krajów UE, polscy kierowcy będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Polska nie jest jeszcze gotowa, aby udostępnić centralną, rzetelną i na bieżąco aktualizowaną bazę danych zarejestrowanych pojazdów -mówi Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies S.A

Exide Technologies w najbliższym czasie będzie stawiał na rozwój rozwiązań mobilnych dla klientów bezpośrednich i ostatecznych, dotyczących wszystkich obszarów użytkowania akumulatorów.
-Podczas tworzenia aplikacji Battery selector na IPhone’a naszym celem była maksymalizacja jej użyteczności. Stąd przyjazny, intuicyjny interfejs, kilka wersji językowych, w tym polska. Panel startowy aktywuje od razu odpowiednią wersję językową oraz marki, które oferowane są przez EXIDE w danym kraju. Istnieje także możliwość zmiany ustawień, jeżeli użytkownik uzna, że ma taką potrzebę. - wyjaśnia Jarosław Nadstazik.

Źródło: EXIDE Technologies


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.