wtorek, 31 stycznia 2012

Solaris prowadzi szkolenia dla profesjonalistów

solaris_-_szkolenie_600
Od 7 lat Solaris prowadzi program Bezpieczny Kierowca, którego uczestnicy nabywają praktycznych umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia w ruchu drogowym. W styczniu grono przeszkolonych powiększyło się o 14 kierowców ze Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie Sp. z o.o.

Na terenie ośrodka Test & Training Safety Centre Sp. z o.o. Sp. k. w Bednarach pod Poznaniem, kierowcy doskonalili technikę jazdy miejskimi autobusami Solaris Urbino. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Rozpoczynały się wykładem na temat głównych przyczyn wypadków i niebezpiecznych sytuacji w ruchu oraz odpowiednich zachowań i reakcji w warunkach zagrożenia.

Trening na torze obejmował szereg zagadnień, od prawidłowego ustawienia fotela, po wyprowadzenie pojazdu z poślizgu w wyniku podsterowności lub nadsterowności pojazdu. Kierowcy mogli również przećwiczyć manewry awaryjne - nagłe hamowanie czy omijanie przeszkód na drodze. Dużą uwagę zwrócono także na doskonalenie umiejętności jazdy po zakręcie. Z rozpoczętego przez firmę Solaris w 2005 r. programu szkoleń kierowców skorzystało już ponad 750 osób. Od czterech lat zajęcia są realizowane we współpracy z Test & Training Safety Centre Sp. z o.o. Jest to Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, który na terenie byłego lotniska w Bednarach pod Poznaniem stworzył największy w Polsce kompleks szkoleniowy dla kierowców. Wszystkie treningi zostały przeprowadzone zgodnie z metodologią Test & Training International - austriackiej szkoły o międzynarodowej renomie.

- To już kolejna grupa pracowników SPA „Dąbie”, która przechodzi szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy w ramach naszego programu. W maju 2011 roku również 14 kierowców z tej samej firmy pozytywnie zakończyło kurs. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Na co dzień nie mają oni możliwości sprawdzenia, w bezpiecznych warunkach, zachowania pojazdu w poślizgu czy przy nagłej konieczności ominięcia przeszkody - mówi Mateusz Figaszewski z firmy Solaris.

Źródło: Solaris Bus & Coach


 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.