czwartek, 09 lutego 2012

Wykroczenia przez internet

straz_miejska_4T

W małej miejscowości  w województwie pomorskim - Debrznie -  wprowadzony został nowy system opłat mandatów przez Internet.

Komenda Straży Miejskiej w Debrznie, niewielkim miasteczku w województwie pomorskim, została prekursorem innowacyjnych rozwiązań w opłacaniu mandatów. Sukcesem zakończyło się pilotażowe wdrożenie systemu firmy PayU i już od lutego za mandat wystawiony przez stróża prawa w Debrznie można zapłacić korzystając z płatności internetowych. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.
Otrzymanie mandatu od strażnika miejskiego zawsze wiąże się z uczuciem złości i zdenerwowania. Jest to nie tylko niespodziewany wydatek finansowy, ale i często konieczność udania się do banku lub na pocztę i stania w kolejce. Tego typu uciążliwości można się jednak pozbyć. Już teraz można opłacić mandat bez wychodzenia z domu, korzystając z płatności internetowych.

- Osoba ukarana mandatem może sprawdzić status swojej sprawy (status mandatu) na elektronicznej Platformie Statusu Wykroczenia, a jeśli nie został on zapłacony, również uregulować należność. Na każdym mandacie znajduje się numer identyfikacyjny - numer sprawy oraz numer rejestracyjny samochodu, którego sprawa dotyczy. Aby uregulować grzywnę, wystarczy podać te dane na stronie ePSW, a następnie wybrać jedną z wygodnych form płatności internetowych - kartę lub przelew elektroniczny - mówi Ireneusz Ruszczyk, Komendant Straży Miejskiej w Debrznie.

Komenda w Debrznie jest pierwszą placówką straży miejskiej w Polsce, która zdecydowała się na wprowadzenie takiego rozwiązania. System umożliwiający płacenie za mandaty za pomocą płatności internetowych obsługuje PayU.


- Umożliwienie opłacania mandatów poprzez płatności internetowe może być wkrótce nowym standardem w polskiej straży miejskiej. System, który udostępniamy  pozwala wyeliminować wiele zbędnych formalności. Jestem przekonany, że podobnych inicjatyw będzie coraz więcej - twierdzi Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A.

Płacenie za mandaty przez Internet jest korzystne dla straży miejskiej, bo wpływa na usprawnienie jej pracy. Osoba obciążona grzywną może natomiast uregulować należność w dogodnym dla siebie momencie i bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wejść na stronę straży miejskiej, zalogować się do elektronicznej Platformy Statusu Wykroczenia i potwierdzić płatność jednym kliknięciem, nie będzie już konieczności uzupełniania jakichkolwiek danych.


Źródło: PayU S.A.

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.