poniedziałek, 13 lutego 2012

DAFy dla Raben Transport

DAF-ciagniki_4T

W styczniu 2012 r. w siedzibie firmy ESA Trucks Poznań w Komornikach odbyło się uroczyste wydanie pierwszej transzy 30 ciągników siodłowych DAF FT XF 105 460 LowDeck firmie Raben Transport. Firma zakupiła łącznie 80 sztuk pojazdów DAF, a umowę podpisała z firmą ESA Trucks Poznań, autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska.

Wszystkie zakupione ciągniki posiadają kabinę Space Cab i wyposażone są w 12-biegową skrzynię biegów AS Tronic z funkcją Hill Start Aid (HSA). Posiadają dwa aluminiowe zbiorniki paliwa o łącznej objętości 1200 litrów, hamulec silnikowy MX Engine Brake oraz klimatyzację z recyrkulacją powietrza. Komfortem dla kierowców, jeżdżących zakupionymi pojazdami jest fotel Luxury Air z zawieszeniem pneumatycznym, regulacją amortyzacji i pneumatycznym podparciem lędźwiowym. Ciągniki przystosowane są również do transportu cysternowego innych materiałów niebezpiecznych, posiadają certyfikat ADR dla klasy AT.

Firma Raben Transport Sp. z o.o. należy do Grupy Raben z siedzibą w Gądkach (koło Poznania) i istnieje na rynku polskim już od ponad 20 lat. Grupa Raben działa  na terenie: Czech, Estonii, Holandii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgier. Oprócz firmy Raben Transport w skład Grupy  wchodzą w Polsce firmy Raben Polska, Fresh Logistics i Raben Sea & Air. Grupa świadczy usługi logistyczne, magazynowania, międzynarodowy transport drogowy i dystrybucję krajową oraz kompleksowe usługi logistyczne dla produktów świeżych (od +2°C do +6°C), spedycję morską i lotniczą. Firma Raben Transport specjalizuje się w całopojazdowym transporcie międzynarodowym oraz krajowym. Flota  przedsiębiorstwa składa się z 260 własnych pojazdów ciężarowych o niskiej emisji zanieczyszczeń.

- Dzięki tej transakcji - 100 proc. taboru, który używamy w Raben Transport spełnia normy emisji EURO 5, a średni jego wiek nie przekracza 2 lat. Inwestowanie w środki transportu jest dla nas kluczowym aspektem. Z jednej strony wspieramy ekologie z drugiej nieustannie optymalizujemy procesy wewnątrz firmy - powiedział Paweł Trębicki, dyrektor Raben Transport.

Samochody wyposażone są w komputery pokładowe, usprawniające kontakt z kierowcą i pozwalające na śledzenie statusu realizacji zleceń. ESA Trucks Poznań Sp. z o.o. jako autoryzowany dealer sprzedaży i serwisu samochodów ciężarowych marki DAF działa na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego od 2006 r. Firma należy do Grupy ESA, holenderskiego przedsiębiorstwa, które powstało w 1927 r.


Źródło: DAF Trucks Polska

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.