środa, 22 lutego 2012

System VAI na rynku europejskim

VAI_Visual_4T

Prosty system VAI od Continentala umożliwia łatwe rozpoznanie nieprawidłowej zbieżności kół ciężarówek i naczep, bez dokonywania skomplikowanych elektronicznych pomiarów.

Zbyt duży kąt pochylenia koła i nieprawidłowo ustawiona zbieżność są głównymi przyczynami przedwczesnego zużywania się opony. System VAI (Visual Alignment Indicator) od lat z powodzeniem stosowany jest w USA. Teraz, Continental jako pierwszy producent opon, wprowadził VAI na rynek europejski.

- Nawet najlepsza opona do pojazdów użytkowych nie jest w stanie przeciwdziałać nieprawidłowej zbieżności kół. Aby uniknąć często nawet znacznego wzrostu spalania spowodowanego nieprawidłowym kątem pochylenia kół lub źle ustawioną zbieżnością, oferujemy praktyczną i wyjątkową metodę inspekcji wzrokowej w postaci VAI. Nasz system umożliwia monitorowanie zużycia poszczególnych opon bez zastosowania elektronicznych systemów pomiarowych - powiedział Grzegorz Jeziak, Truck Tires Manager Continental Opony Polska.

Wskaźniki w postaci par lameli, o głębokości od jednego do czterech milimetrów, umieszczone są w zewnętrznej części bieżnika w pięciu punktach pomiarowych, wokół barku opony. Już po zaledwie kilku tysiącach kilometrów można porównać wskaźniki, czy zużycie po obu stronach barków opony jest takie samo, jak w przypadku koła po drugiej stronie osi. Dzięki wskaźnikom, nawet użytkownicy nieposiadający specjalistycznej wiedzy, będą mogli rozpoznać nieprawidłową zbieżność kół.

System, oferowany jest wyłącznie przez Continental i umożliwia wykrycie przedwczesnego zużywania się opony oraz zwiększonego spalania, spowodowanego większym oporem toczenia, we wczesnym stadium. W przyszłości, Continental będzie oferować nowy system VAI w standardzie, bez dodatkowych opłat, w oponach długodystansowych, na oś kierowaną. Opony te, przejdą w tym roku odświeżenie i otrzymają oznaczenie 2+. Jako pierwsze system VAI otrzymają dwa rozmiary: 315/70 R 22.5 (wersje standard i XL) oraz 355/50 R 22.5.

Źródło:  Continental Opony Polska

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.