czwartek, 15 marca 2012

Eurokomplex - Renault Trucks na Podkarpaciu

eurokomplex-trucks-4truckspl_1

W dniu 2 marca w Olchowej k. Rzeszowa został oficjalnie otwarty nowy serwis samochodów ciężarowych Renault Trucks prowadzony przez spółkę Eurocomplex Trucks.

Jest to już trzeci nowoczesny obiekt tej firmy - pozostałe działają w Krakowie i Lublinie.


Na otwarcie nowego serwisu zjechało niemal 300 gości. W większości byli to klienci Eurocomplexu z Podkarpacia, nie zabrakło też dealerów Renault Trucks działających w innych regionach kraju. Licznie stawiła się reprezentacja centrali, czyli Renault Trucks Polska, na czele z jej prezesem Philippem Gorjux.

- Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w otwarciu tego nowoczesnego serwisu i pogratulować firmie Eurocomplex Trucks uporu i konsekwencji w prowadzeniu biznesu - powiedział prezes Renault trucks Polska Philippe Gorjux.

- Działkę, na której stanął budynek firma kupiła wiele lat temu z zamiarem szybkiego wybudowania warsztatu, jednak przez wiele lat napotykała na różne, niezależne od niej problemy hamujące proces inwestycyjny. - Kiedy zaczynaliśmy sprzedawać tu ciężarówki i nasi handlowcy mówili klientom, że już za rok pod Rzeszowem będzie serwis, ci w to wierzyli. Tak było w pierwszym roku i w drugim. W trzecim i czwartym już wątpili, a później nikt tego nawet nie słuchał. Większość z naszych klientów jednak przy nas została i dzisiejsza uroczystość, to także podziękowanie za ich zaufanie i cierpliwość - dodał Marian Kołodziejczyk, prezes Eurocomplex Trucks.  

Tuż po oficjalnym otwarciu przez halę, w akompaniamencie klaksonów i fanfar, przetoczyła się cała kawalkada ciężarówek Renault - zaczynając od najmniejszego Maxity, a kończąc na potężnym Magnum. Chwilę później odbył się jeszcze jeden miły punkt ceremonii - Philippe Gorjux wręczył kluczyki do nowych ciągników Magnum właścicielom firm transportowych Dom-Trans - Beacie i Mariuszowi Lisom oraz Mega Trans - Małgorzacie i Andrzejowi Ochałom.

eurokomplex-trucks-4truckspl_3 eurokomplex-trucks-4truckspl_2

Nowy obiekt zajmuje działkę o powierzchni 1,18 ha. Większość placu jest utwardzona i ma nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Budynek serwisu ma modułową konstrukcję umożliwiającą w przyszłości jego powiększenie. Do firmy należy też sąsiednia działka inwestycyjna o powierzchni ponad 1 ha. Okazały, z daleka widoczny budynek o długości 40 m, szerokości 25,6 m i wysokości 9 m ma powierzchnię użytkową 1498 m kw. i został zaprojektowany tak, by maksymalnie ułatwiał pracę. Znalazła się w nim obszerna hala serwisowa (ponad 600 m kw., z czego 460 m kw. to warsztat, 53 m kw. zespołownia i 100 m kw. myjnia technologiczna). Warsztat to trzy 25-metrowe stanowiska przejazdowe: jedno z dwoma podnośnikami, drugie z kanałem naprawczym z rolkami i szarpakami, trzecie płaskie. Myjnia wyposażona jest w urządzenie wysokociśnieniowe z gorącą wodą.

Nad całością kanału naprawczego pracuje wciągnik suwnicowy ułatwiający przenoszenie i montaż ciężkich podzespołów samochodowych. Mechanicy mają do swojej dyspozycji pełny zestaw narzędzi podręcznych znajdujących się w indywidualnych wózkach. Oczywiście w wyposażeniu jest też komplet niezbędnych narzędzi specjalnych i urządzeń diagnostycznych przewidziany przez Renault Trucks. W środku warsztatu stoi centralka zautomatyzowanego systemu dystrybucji olejów, płynu chłodniczego oraz odbioru zużytych płynów eksploatacyjnych. Zbiorniki i pompy znajdują się w podziemiach budynku. Podpiwniczenie całego budynku to ciekawe, rzadko spotykane rozwiązanie, które pozwala na zracjonalizowanie pracy serwisu. W piwnicach o pełnej wysokości znalazły się bowiem pomieszczenia magazynowe (magazyn części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych, części przeznaczonych do utylizacji itp.). Ich wygodny transport między kondygnacjami umożliwia winda towarowa. - Takie rozwiązanie pozwala przede wszystkim na utrzymanie porządku w serwisie. Nic niepotrzebnego nie zagraca warsztatu i nie utrudnia pracy mechanikom - mówi Mariusz Czarnota, szef serwisu w Olchowej. Docelowo w serwisie ma pracować 18 osób, w tym 12 mechaników.           

W dwukondygnacyjnej części biurowo-socjalnej znajduje się obszerna recepcja biura obsługi klientów z wydzieloną strefą odpoczynku dla kierowców, którzy przyprowadzili pojazdy do obslugi lub naprawy. Znajdują się tam także dwa pokoje motelowe dla tych, których naprawa przesunie się na dzień następny. W skład części socjalnej, znajdującej się nad magazynem, wchodzą szatnie mechaników, sanitariaty i stołówka z zapleczem kuchennym. Część biurowa, znajdująca się na piętrze nad recepcją, zawiera miejsca pracy dla handlowców, asystentów, biuro dyrektora placówki i pokój konferencyjny z zapleczem socjalnym.

Kierowcy ciężarowych Renault przemierzających Małopolskę i Podkarpacie mogą też liczyć na pomoc Eurocomplexu, gdy zdarzy im się awaria na drodze. W takim przypadku pomocą służy im  furgon wyposażony w kompletne wyposażenie serwisowe. Jego złożona z doświadczonych mechaników załoga pełni dyżur przez całą dobę. Kompetentną obsługę handlową zapewnia klientom Eurocompleksu zespół wykwalifikowanych sprzedawców. Służą oni pomocą w doborze samochodu, zabudowy i dodatkowego wyposażenia stosownie do określonych potrzeb. Jak zapewnia prezes Marian Kołodziejczyk w Olchowej oprócz nowych pojazdów oferowane też będą używane ciężarówki.

4trucks.pl / Renault Trucks Polska
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.