piątek, 27 kwietnia 2012

Wiecej transportów koleją

GEFCO-kolej

GEFCO, europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej oraz wiodący dostawca usług logistycznych dla przemysłu na całym świecie, koncentruje obecnie swoją działalność na koordynacji przepływów kolejowych w Europie.

Ta pionierska dla operatora rola jest kontynuacją polityki zrównoważonego rozwoju Grupy oraz kolejnym sposobem na zapewnienie doskonałych wyników i jej pozycji na rynku.

 Od 11 grudnia 2011 roku Grupa GEFCO korzysta z usług trzech prywatnych operatorów kolejowych do dystrybucji samochodów na terenie całej Francji
oraz do pozostałych krajów europejskich. Ponieważ aż 25% wysyłek samochodów realizowanych przez GEFCO odbywa się właśnie drogą kolejową (przy europejskiej średniej wynoszącej 17%), Grupa zdecydowała się opracować własny model transportowy dla przepływów kolejowych.
W lipcu 2010 roku GEFCO ogłosiło przetarg na wszystkie obsługiwane trasy wybierając operatorów kolejowych zgodnie z kryteriami kosztowymi i według zasięgu regionalnego, tak, aby mieć możliwość konsolidacji wysyłek dla każdego z regionów geograficznych. W ten sposób, kontrakt na świadczenie usług w centralnej i wschodniej Francji został przyznany Euro Cargo Rail, filii  DB Schenker Rail, strefa południowa przypadła Europorte France, filii  Eurotunnel, natomiast regiony północne i zachodnie obsługiwane będą przez Colas Rail, jednostkę zależną Grupy Bouygues. Sieć połączeń oraz prawa do prowadzenia działalności operacyjnej tych trzech operatorów ratyfikuje umowa z zarządcą francuskiej sieci kolejowej - Réseau Ferré de France (RFF).

Jednym z kluczy do sukcesu było wprowadzenie możliwości zarządzani rezerwacjami w stacji rozrządowej w Gevrey, w pobliżu Dijon oraz w Achères, w pobliżu Paryża. Ponieważ do roku 2009 wiele przepływów GEFCO było obsługiwanych właśnie w Gevrey, RFF zaproponowało, aby operator ponownie zaczął korzystać z tej stacji.

Grupie GEFCO jest dedykowanych łącznie 150 składów tygodniowo, co umożliwia transport 500 000 pojazdów, które każdego roku opuszczają zakład produkcyjny. Docelowo operator planuje wysyłać 250 pociągów tygodniowo.

4Trucks.pl / GEFCO Polska


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.