czwartek, 10 maja 2012

WITD: EFEKTYWNE WSPÓŁDZIAŁANIE

WITD_Szczecin-_wspdziaanie

Prowadzone od dłuższego już czasu wspólne działania Inspekcji Transportu Drogowego z Policją zawsze przynoszą efekty, często jest to po prostu wymiana doświadczeń podczas prowadzenia standardowych kontroli.

8 maja 2012, podczas współdziałania inspektorów WITD w Szczecinie, oddział w Koszalinie, z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie, nie skończyło się jednak jedynie na tym - inspektorzy musieli nałożyć trzy mandaty karne oraz zatrzymać dowód rejestracyjny jednego z kontrolowanych pojazdów.W toku jednej z kontroli (ciągnika siodłowego z naczepą, którego kierujący wykonywał transport na rzecz przewoźnika z Barczewka w województwie warmińsko - mazurskim) uwagę inspektorów zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy, jego próby odsuwania się od kontrolującego przy podawaniu dokumentów, żucie gumy na przemian z paleniem papierosa. W toku czynności kontrolnych poddano go badaniu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wynik tego pomiaru wniósł 0,97 mg/l. Zważywszy, że ww. zespół pojazdów zatrzymano po blisko dwóch godzinach od chwili, gdy kontrolowany rozpoczął w tym dniu jazdę, trudno nawet dociekać, w jakim stanie kierowca ten usiadł za kierownicę. Zgodnie z zakresem kompetencji, tym skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą, zajęli się policjanci.


4trucks.pl / WITD Szczecinfacebook_100x100 twitter_logo youtube_logo
 UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.