poniedziałek, 14 maja 2012

System viaTOLL dla kierowców samochodów osobowych

Już 1 czerwca 2012 roku kierowcy samochodów osobowych będą mogli dobrowolnie dołączyć do systemu viaTOLL.

Będzie on dla nich wygodną alternatywą wobec manualnego systemu poboru opłat obowiązującego odcinkach autostrad: A2 Konin - Stryków i A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica. Kierowcy posługujący się urządzeniem pokładowym viaAUTO zapłacą bezgotówkowo za przejazd bez zatrzymywania się w Miejscach Poboru Opłat.

 

Korzystanie z wybranych odcinków autostrad zarządzanych przez GDDKiA wymaga wnoszenia opłat. Kierowcy samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej niższej lub równej 3,5 t aż mogą zdecydować, czy wolą zapłacić za przejazd ręcznie w miejscach poboru opłat, czy elektronicznie w ramach systemu viaTOLL. Niezależnie wybranego sposobu płatności stawka opłat pozostaje taka sama i wynosi 10 gr za każdy kilometr dla pojazdów o DMC ≤ 3,5 t oraz 5 gr / km dla motocykli. Opłata nie jest uzależniona ani od klasy emisji spalin pojazdu, ani od liczby osi zestawu pojazdów.

Zalety korzystania z viaAUTO
Jedną z największych zalet urządzenia viaAUTO jest fakt, że do uiszczenia opłaty za przejazd określonym odcinkiem autostrady zarządzanej przez GDDKiA nie trzeba się zatrzymywać. Na bramkach wjazdowych i zjazdowych znajdują się anteny, któ¬re umożliwiają komunikację między przekaźnikami, a urządzeniem po-kładowym viaAUTO zamontowanym w pojeździe. Dzięki temu przy zjeździe możliwe jest naliczenie opłaty za przejazd konkretnym odcinkiem autostrady. Rozliczenie nie wymaga płacenia gotówką, kartą płatniczą, flotową, czy zbierania rachunków za przejazd, co znacząco np. uprości rozliczenia podróży służbowych w firmach, których pracownicy często pokonują służbowo ww. odcinki. W przeciwieństwie do urządzenia viaBOX, viaAUTO można przenosić pomiędzy pojazdami.

Jak dołączyć do systemu viaTOLL?
Dla wygody użytkowników operator systemu viaTOLL proponuje uproszczoną procedurę zakupu urządzenia viaAUTO w trybie pre-paid – bez rejestracji. Decydując się na taką formę, kierowca musi pamiętać o ograniczeniach wynikających z braku rejestracji danych użytkownika w systemie
(np. doładowanie konta tylko w jednym z Miejsc Obsługi Klienta lub przelewem). Oczywiście można też podać dane w trakcie rejestracji. Użytkownik otrzymuje dzięki temu m. in. możliwość korzystania z portalu self-care na stronie internetowej viaTOLL.pl (śledzenie stanu konta i transakcji, doładowania przez Internet) a także będzie otrzymywał wybranym przez siebie kanałem ostrzeżenia o niskim stanie konta. Trzecią możliwością dołączenia do systemu viaTOLL jest zawarcie umowy z odroczoną płatnością.

Wymaga to przedstawienia kompletu dokumentów, a także wniesienia gwarancji (min. 195 zł za jeden pojazd). Konto z odroczoną płatnością jest jedyną formą dołączenia do systemu, która pozwala na rejestrację kilku pojazdów w ramach jednego konta.

W systemie można się zarejestrować odwiedzając jedno z sześciu Miejsc Obsługi Klienta. Ich adresy umieszczone są na stronie www.viatoll.pl. Na stronie tej można także znaleźć wykaz dokumentów, które należy przedstawić, aby założyć konto użytkownika. Po dokonaniu wyboru sposobu rejestracji w systemie, kierowca nabywa za 135 zł (109,76 zł netto) urządzenie viaAUTO o wymiarach zbliżonych do pudełka zapałek. Jego instalacja w aucie jest bardzo prosta: wystarczy nakleić je na wewnętrzną, górną część przedniej szyby. Urządzenie nie wymaga zasilania, a wewnętrzna bateria starcza na ok. 7 lat użytkowania.


4trucks.pl /  viaTOLL

 


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo

 

 
 
 
 

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.