poniedziałek, 28 lipca 2008

KBC Autolease Polska przystępuje do PZWLP

Image


Z początkiem czerwca do grona firm członkowskich Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) przystąpiła firma KBC Autolease Polska Sp. z o.o., należąca do grupy kapitałowej KBC.

KBC Autolease Polska Sp. z o.o. koncentruje swoją działalność na Full Service Leasingu samochodów osobowych i dostawczych dla małych i dużych przedsiębiorstw. Firma należy do międzynarodowej Grupy finansowej KBC, która jest jedną z wiodących instytucji finansowych w Europie, zatrudnia 57 tys. pracowników i świadczy usługi 12 mln. klientów, o kapitalizacji rynkowej w wysokości ok. 25 mld. EUR.

Dla Ireneusza Tymińskiego, dyrektora generalnego oraz członka zarządu KBC Autolease Polska, priorytetem jest spełnianie oczekiwań klienta:

- Mamy świadomość, że aby szczególnie zaznaczyć naszą obecność na rynku, musimy być kreatywni i dostarczać usługi wysokiej jakości. Naszą wizją jest być dobrze rozpoznawanym, proaktywnym i cenionym partnerem dla naszych klientów. Finansowe i merytoryczne wsparcie Grupy KBC oraz entuzjazm doświadczonego zespołu to fundamenty naszej działalności. Wspólnie z członkami PZWLP zamierzamy promować usługę Full Service Leasingu samochodów w Polsce - mówi Ireneusz Tymiński.

Zespół KBC Autolease Polska tworzą specjaliści z szerokim doświadczeniem w branżach Car Fleet Management, konsultingu, dystrybucji części oraz administracji flotami. Oferta obejmuje zarówno Full Service Leasing – finansowanie z pełnym pakietem usług serwisowych i ubezpieczeniem – jak i wyłączne zarządzanie flotą, leasing zwrotny czy najem. Na polski rynek firma wprowadza również innowacyjne produkty, takie jak Automotiv Plan oraz AutoSelect Leasing.

Przystąpienie kolejnego gracza do organizacji zrzeszającej liderów branży CFM z satysfakcją odnotowuje Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów:

- To bardzo dobra informacja, zarówno dla PZWLP, jak i dla całej branży. Współpraca między zrzeszonymi firmami, promowanie wartości etycznych w biznesie, profesjonalizacja usług oraz edukacja rynku, stają się coraz bardziej istotne. Nie od dziś wiadomo, że w jedności siła, a nasz Związek – po przystąpieniu KBC Autolease Polska oraz Toyota Bielany Corpo Cars – liczy już 15 członków. Stanowi to około połowy wszystkich przedsiębiorstw z sektora wynajmu długoterminowego. Prowadzimy też rozmowy akcesyjne z kolejnymi firmami. Wartości promowane przez PZWLP wpływają na pozytywną atmosferę wokół branży, która bardzo dynamicznie się rozwija - wyjaśnia Leszek Pomorski.

KBC jest wielokanałową grupą bankowo-ubezpieczeniową. Działa również w branży zarządzania aktywami, a także w dziedzinie bankowości korporacyjnej, leasingu, factoringu, reasekuracji, private equity oraz finansów inwestycyjnych w Belgii, Europie Środkowej i Wschodniej oraz innych regionach (głównie w Europie). Oprócz wiodącej pozycji na rynku belgijskim oraz w Europie Środkowej i Wschodniej, KBC posiada również sieć bankowości prywatnej w ośmiu krajach Europy Zachodniej.

KBC Autolease na macierzystym rynku belgijskim należy do ścisłej czołówki – zajmuje drugie miejsce w rankingu branży FSL i zarządza ponad 33.000 pojazdów. W Polsce do Grupy KBC należą między innymi: Kredyt Bank, TUiR WARTA, TUnŻ WARTA, Żagiel, Kredyt Lease, KBC TFI.

źródło: PZWLP

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.