środa, 04 lutego 2009

Na Osi 7 lutegoAutorzy popularnego programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, a w nim m.in.:


Iveco Trakker

Prezentowany model wyposażono w kabinę Active Day znaną już ze Stralisa - flagowego modelu tej marki. Napędzany jest silnikiem rozwijającym moc maksymalną 410 KM. Do jej dystrybucji służy szesnastobiegowa skrzynia przekładniowa. Na uwagę zasługuje również zainstalowana na Trakkerze zabudowa - wywrotka rodzimej produkcji, bo firmy KH Kipper z Kielc. Jej przemyślana konstrukcja umożliwia dwustronny wyładunek.


Szkoła jazdy Scania
Właściwa eksploatacja pojazdu wydłuża żywotność silnika, całego układu przeniesienia napędu, hamulców, opon i innych podzespołów auta. Jednym z elementów eksploatacji jest technika jazdy, mocno wpływająca między innymi na zużycie paliwa. Te właśnie tematy są poruszane w Szkole Jazdy Scanii. My postanowiliśmy przekonać się, czy kierowca z dużym doświadczeniem także odniesie korzyść ze szkolenia.

Używany MAN TGA
Decyzja o kupnie używanego samochodu może wiązać się ze sporym ryzykiem, bo przecież nie można być w 100% pewnym, że nabywamy pojazd całkowicie sprawny. Niepewność jeszcze rośnie, kiedy zdecydujemy się na pojazd specjalny. Ale możemy też dobrze trafić, tak jak w pokazywanym przypadku Actrosa zabudowanego betonomieszarką i pompą do betonu. Dla potencjalnego nabywcy tego konkretnego samochodu istotna jest informacja nie tyle o przebiegu auta w kilometrach, ile o liczbie przepracowanych motogodzin.

Mercedes - Trucks you can trust
W nowym Centrum Badawczo Rozwojowym Mercedesa w Wörth, wraz z liczną grupą branżowych dziennikarzy mieliśmy okazję bliżej poznać zaawansowane  technologie stosowane w ciężarówkach  Mercedes-Benz. Prace badawcze i rozwój pojazdów użytkowych tego producenta przebiegają w ramach kompleksowego programu ulepszania pojazdów użytkowych, któremu przyświeca hasło: Trucks you can trust, czyli ciężarówki, którym możesz zaufać.

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.