piątek, 13 lutego 2009

Honda buduje centrum logistyczne

Niedawno pisaliśmy o spowolnieniu w inwestycjach budowy magazynów logistycznych. Okazuje się, że nie nie wszycy odkładaja swoje plany na przyszłość. Firma Honda Europe NV podpisała kontrakt dotyczący zakupu działki, na której powstanie centrum logistyczne i magazyn części zamiennych do pojazdów produkowanych przez japoński koncern.

Centrum logistyczne o powierzchni 20 000 m² usprawni dostawę części zamiennych na terenie Polski, krajów nadbałtyckich oraz wschodniej części Niemiec. Inwestycja pochłonie ponad 10,7 miliona euro, a jej uruchomienie planowane jest na kwiecień 2010 roku. Centrum zatrudni ok. 38 osób, które rekrutowane będą głównie z okolic gminy Pniewy.

Koncern brał pod uwagę wiele różnych lokalizacji w zachodniej Polsce, ale w końcu wybór padł na Pniewy. - Po dokonaniu analiz, doszliśmy do wniosku, że gmina Pniewy będzie najlepszym miejscem dla naszej inwestycji. Decyzja ta podyktowana została nie tylko dobrym połączeniem z autostradą A2 i korzystnym rozwojem infrastruktury tych okolic, ale również wspaniałą współpracą z lokalną społecznością - skomentował Toru Tsuchiya, prezes zarządu Honda Europe NV.

Pniewy znajdują się w odległości 50 km na zachód od Poznania, blisko zbiegu najważniejszych szlaków komunikacyjnych - z Moskwy, przez Warszawę i Poznania do Berlina oraz z południa Polski do Szczecina i Świnoujścia. Doskonałe położenie jest niewątpliwym atutem miasta, które przyciągnęło już inwestorów m.in. z Niemiec, Szwecji, Danii i Holandii, oferując dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną i szeroki wybór terenów pod inwestycję. (Honda Europe NV).źródło: PAIiIZ

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.