środa, 11 marca 2009

Solarisy popularne w Skandynawii

ImagePoczątek roku przyniósł firmie Solaris znaczące zamówienia od skandynawskich klientów. W ciągu najbliższych miesięcy w Danii, Norwegii i Szwecji przybędzie łącznie aż 126 Solarisów Urbino. Dzięki realizacji tych kontraktów Polska firma znacznie umocni swoją pozycję w północnej części Europy.

W Norwegii firma Solaris wygrała dwa przetargi. Nowoczesne autobusy tej marki rozpoczną służbę na północny-wschód od stolicy kraju, Oslo, w regionie Romerike. Już w lipcu przybędzie 58 Solarisów Urbino 12 Low Entry (niskowejściowych) - 45 spośród nich będzie użytkowanych przez przewoźnika o nazwie UniBuss, natomiast pozostałych 13 szt. zasili tabor firmy Nettbuss, największej firmy transportowej w Norwegii.

Autobusy, które zostaną dostarczone norweskim klientom, jak zwykle będą wyposażone w specjalny pakiet skandynawski, który oznacza między innymi: podwójne szyby, dodatkowe ogrzewanie, czy specjalny system rozruchu silnika przy bardzo niskich temperaturach. Ponadto autobusy posiadać będą klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz system monitoringu. Wśród nowych rozwiązań warto wymienić zastosowanie silników napędzanych bio-dieslem. Będą to jednostki firmy DAF spełniające rygorystyczną normę czystości spalin EEV.

Kolejny z pozyskanych kontraktów w krainie fiordów dotyczy zamówienia na 11 sztuk Solarisów Alpino 8,9 LE, najkrótszych pojazdów niskowejściowych z oferty Solarisa. Ich odbiorcą będzie firma Concordia Bus. Od sierpnia o ich komforcie i wygodzie przekonają się pasażerowie drugiego co do wielkości norweskiego miasta, Bergen.


źródło:
Solaris Bus & Coach

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.