piątek, 20 marca 2009

Koncerny stawiają na szkolenia

ImageJak wynika z wypowiedzi przedstawicieli producentów ciężarówek, gdy auta sprzedają się słabiej, trzeba  inwestować w usługi posprzedażne i rozwój sieci serwisowych. To również dobry okres, aby zająć się szkoleniami obecnej i przyszłej kadry pracowników serwisów.

Caroline Flint, brytyjska minister ds. Europy odwiedziła niedawno największy ośrodek szkoleniowy Mercedes-Benz w Anglii. Akademię otwarto w wrześniu 2008. Jest ona dotowana przez fundusze rządowe. O wysokim poziomie kwalifikacji jej słuchaczy świadczy uzyskiwany certyfikat szkolenia NVQ (poziom 3).

Zbudowany za sumę 1,2 mln funtów imponujący ośrodek jest przystosowany do prowadzenia zajęć teoretycznych oraz ma hale warsztatowe do przeprawadzania ćwiczeń praktycznych. Obiekt ma 60 sal wykładowych, w których można szkolić 108 studentów tygodniowo. Akademia zatrudnia 22 pracowników dydaktycznych.

- Na początku roku rząd Wielkiej Brytanii ogłosił dofinansowanie dla 35 tys. ośrodków szkoleniowych. Cieszy mnie, że nasz program daje tak pozytywne rezultaty jak działalność Akademii Mercedes-Benz - powiedziała minister Caroline Flint.

W sumie ponad 700 studentów w Wielkiej Brytanii ukończyło szkolenia Mercedes-Benz. Należy dodać, że program edukacyjny działa od 1995 roku, a otwarty w ubiegłym roku ośrodek szkoleniowy Mercedesa w Milton Keynes przyczynia się do jeszcze większej dbałości o poziom wykształcenia przyszłej kadry inżynierskiej.


(MB)
fot. Mercedes-Benz.UK


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.