czwartek, 02 kwietnia 2009

Hybrydowe Eurocargo z logo Coca-Cola

ImagePierwszy pojazd hybrydowy marki Iveco mogliśmy oglądać jesienią na targach IAA w Hanowerze. Stosowanie napędów hybrydowych ma uzasadnienie w samochodach dystrybucyjnych poruszających się w aglomeracjach miejskich, gdzie w szczególności, walka toczy się obniżenie emisji toksycznych spalin.

Pierwsze Eurocargo z nowym napędem trafiły 30 marca br. na testy do firmy Coca-Cola. Są to ciężarówki wyposażone w 4-cylindrowy 16-zaworowy silnik spalinowy Tector Euro 5, o mocy 160 KM współpracujący z 60 kW silnikiem elektrycznym, generatorem. Pojazd ma 6-biegową zautomatyzowaną przekładnię i akumulator litowo-jonowy  o pojemności 1,9 kWh. Ładowność Hybrydowego Eurocargo jest tylko o 200 kg. mniejsza niż samochodu konwencjonalnego.

- Iveco, podobnie jak cała grupa Fiata prowadzi duże inwestycje związane z ochroną środowiska. Dla Iveco, termin innowacja nie oznacza tylko projektów futurystycznych pojazdów, ale realne rozwiązania technologiczne dostępne w najbliższej przyszłości. Zaczęliśmy kilka lat temu od wprowadzenia miejskich autobusów hybrydowych, teraz na rynku pojawia się pojazd średniodystansowy - Eurocargo, powiedział Franco Miniero reprezentujący Grupę Fiat.

Hybrydowe Eurocargo będą realizować konkretne zadania transportowe poruszając się po Brukseli. Planuje się, że oszczędności z tytułu użytkowania hybryd wyniosą ok. 30 procent w stosunku ciężarówek z konwencjonalnym napędem.(MB)
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.