czwartek, 02 kwietnia 2009

Na Osi 4 kwietniaAutorzy programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, a w nim m.in.:


Scanie do zadań specjalnych

Szwedzkie ciężarówki cieszą się sporym uznaniem użytkowników, dzięki wysokiej wytrzymałości oraz trwałości podwozia i układu napędowego. Ich niezawodność wynika z bardzo dobrej jakości tych podzespołów. Dlatego też na podwoziach tego producenta często budowane są pojazdy do zadań specjalnych. Służą wtedy nie tylko przewożeniu ładunków, ale wykonują także odpowiedzialne zadania ratownicze.


Naczepa  cysterna Kässbohrer
Przedstawiamy naczepę, której budowa różni się znacznie od typowych rozwiązań, stosowanych w takich pojazdach. Przede wszystkim nadwozie tej naczepy to konstrukcja samonośna. A sam zbiornik, pokryty lustrzaną blachą, zapewne nie pozostanie niezauważony nie tylko na drodze. Naczepa i jej wyposażenie pozwalają na bezpieczne transportowanie ładunków, stawiających specjalne wymagania podczas przewozu.

MAN historia cz.1
Przenosimy się na sam początek XX wieku. W 1903 roku pojawił się jeden z pierwszych prototypów dzisiejszych pojazdów użytkowych. Samochód poruszał się po drogach wijących się wokół szczytów gór Harz. Jego konstruktor, niemiecki inżynier Heinrich Büssing, należy do grona pionierów motoryzacji. Wkrótce nastąpił burzliwy rozwój tego rodzaju transportu, który dzisiaj odgrywa trudną do przecenienia rolę w światowej gospodarce.

Wyprawa Renault "Cape to Cape"
Po wyprawie "Jedwabnym szlakiem" Renault przygotował kolejną wielką ekspedycję. Tym razem trasa wiedzie od bieguna północnego do południowego. Keraxy i Sherpy zmagać się na niej będą z kilkudziesięciostopniowym mrozem i bezkresnymi ośnieżonymi przestrzeniami. Na bezdrożach pośród piaszczystych pustyń załogom aut da się we znaki upalna susza. Karawana wyruszyła w pierwszych dniach marca z Norwegii i po przejechaniu 30 000 km dotrze do RPA.


 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.