poniedziałek, 03 października 2011

Ruszyła seryjna produkcja nowego Actrosa

Nowy_Actros_4T

W dniu 30 września w Worth, gdzie mieści się obecnie największa fabryka ciężarówek Mercedes-Benz, rozpoczęła się seryjna produkcja nowego Actrosa. Za kierownicą pierwszego egzemplarza zasiadł szef Daimlera, Dieter Zetsche.

Nowy Actros to rezultat ponad 10 lat ciężkiej pracy, 20 milionów kilometrów jazd testowych i 2 miliardów euro, zainwestowanych w rozwój i technologię produkcji. W stosunku do poprzednika zużycie paliwa modelu spadło o 6-7 proc., w przypadku wersji spełniającej normę emisji spalin Euro V i o 3-4 proc. w przypadku wersji Euro VI, dostępnej już od pierwszego dnia sprzedaży.

Ponieważ rozpoczęcie produkcji na podobną skalę zdarza się w branży pojazdów użytkowych raz na 15 lat, fabryka w Worth i jej pracownicy przygotowywali się na narodziny nowego Actrosa od wielu miesięcy.

- Wraz z Daimler Trucks chcemy rosnąć szybciej niż rynek i sprzedawać w 2013 roku ponad pół miliona ciężarówek. Nowy Actros to najlepsza ciężarówka, jaką kiedykolwiek zaprojektowaliśmy. To najważniejszy samochód ciężarowy tej dekady- powiedział w Worth szef Daimlera i Mercedes-Benz Cars,  Dieter Zetsche.


Każda ciężarówka, która opuszcza bramy fabryki w Worth, powstaje zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta. Na wspólnej linii produkcyjnej spotykają się aż trzy modele Mercedes-Benz: Actros, Axor i Atego. Właśnie dołącza do nich nowy Actros. Tak różnorodna oferta sprawia, że w przez okrągły rok żaden z egzemplarzy nie występuje w identycznej specyfikacji.

Mercedes-Benz zainwestował w rozwój nowej ciężarówki i przygotowanie zakładów w Worth do jej produkcji ponad 2 miliardy euro. Na terenie fabryki powstał zautomatyzowany magazyn drobnych części. Stanowi on bazę dla nowej koncepcji logistycznej. Firma powołała również Centrum Badań i Rozwoju oraz zbudowała tor testowy dla ciężarówek nowej generacji, a intensywny program szkoleń pozwolił pracownikom zakładów na zapoznanie się z tajnikami produkcji nowego modelu.

- Nasza fabryka wciąż będzie domem dla nowego Actrosa. Jesteśmy świetnie przygotowani na uruchomienie jego produkcji. Jakość ‘made in Worth’ oznacza dla nas wzorową jakość każdego egzemplarza, zgodnie z hasłem ‘Trucks you can trust’ - mówi Yaris Pursun, szef zakładów Mercedes-Benz w Worth.

Źródło: Mercedes-Benz Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.