wtorek, 18 sierpnia 2009

Policja skontroluje kierowców

ImageObecnie już nie tylko inspektorzy ITD kontrolują przewoźników na trasie. Policja zaopatrzyła się w 200 mobilnych stanowisk do kontroli czasu pracy kierowców. Policja wybrała program Tachospeed, dzięki któremu kontrolowana jest zgodność norm prowadzenia, przerw i odpoczynków zawartych w Rozporządzeniu 561/2006 oraz w Umowie Europejskiej AETR.


- Stwierdzono, iż program Tachospeed nie popełnia żadnych błędów przy analizie czasu pracy, w szczególności, jeśli chodzi o analizę poprawności odpoczynków tygodniowych, z czym pozostałe narzędzia mają najwięcej problemów - powiedział Dariusz Wata, specjalista Labolatorium Ekspertyz Tachograficznych TACHOLAB. Z tego samego względu również pozostałe uprawnione służby zdecydowały się na użytkowanie programu Tachospeed, którego prodycentem jest firma Infolab.

Do kontroli na trasie uprawnieni są również funkcjonariusze Izby Celnej, Straży Granicznej. W sumie daje to liczbę około 800 funkcjonariuszy uprawnionych do przeprowadzania kontroli na trasie.źródło: TACHOLAB


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.