wtorek, 27 października 2009

Minister zaprasza na aukcję

logo_msp

Minister Skarbu Państwa zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w aukcji, przedmiotem której będzie Spółka Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Żyrardowie SA. Podczas licytacji na sprzedaż będzie wystawionych 132 175 akcji dla jednego nabywcy, o wartości nominalnej 10,00 zł każda, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego Spółki. Cena wywoławcza pakietu 132 175 akcji wynosi 3 404 828,00 zł. Cena wywoławcza za jedną akcję wynosi po zaokrągleniu 25,76 zł. Pozostałe 15 proc. kapitału zakładowego zostanie udostępnione nieodpłatnie uprawnionym pracownikom.


Zgłoszenia do udziału w aukcji należy zgłaszać do 16 listopada 2009 r. Aukcja rozpocznie się w dniu 20 listopada o godz. 12.00.

Przedmiotem działalności Spółki jest pasażerski transport rozkładowy lądowy, pasażerski transport pozarozkładowy lądowy (w jego ramach wykonywane są tzw. przewozy zamknięte tj. przewozy pracowników do zakładów pracy, dzieci do szkół oraz przewozy turystyczne krajowe i zagraniczne), obsługa i naprawy pojazdów mechanicznych, wynajem nieruchomości własnych i dzierżawionych, badania i analizy techniczne oraz reklama. Realizując pasażerski transport rozkładowy, Spółka obsługuje 55 linii, wykonując średnio 533 kursy dziennie.

W ramach transportu pasażerskiego pozarozkładowego, wykonywane są tzw. przewozy zamknięte (tj. przewozy pracowników do zakładów pracy, dzieci do szkół) oraz przewozy turystyczne krajowe i zagraniczne. Do obsługi przewozów pasażerskich Spółka wykorzystuje 70 autobusów. Obsługi i naprawy pojazdów mechanicznych wykonywane są w halach napraw na własnych kanałach naprawczych stacji obsługi. Sprzedaż części, akcesoriów i olejów silnikowych do pojazdów dokonuje się we własnym sklepie.


Więcej na temat prywatyzacji na stronie MSP:

http://www.msp.gov.pl/portal/pl/250/7765/Zaproszenie_do_wziecia_udzialu_w_aukcji_w_sprawie_nabycia_akcji_spolki_Przedsieb.html


Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa

 

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.