wtorek, 29 grudnia 2009

Przewieźć tramwaj

 

 

 

bogamet_1

Firma Bogamet zaprezentowała ostatnio swoją najnowszą naczepę. Okazją do pokazania pojazdu był transport drogowy wagonu szynowego.

Naczepa została wyposażona 6-osiowy układ jezdny (dwa wózki 3-osiowe o niezależnych systemach skrętu) o wszystkich osiach skrętnych. Sterowanie całym układem hydraulicznym odbywa się drogą radiową. Naczepa ma wiele rozwiązań ułatwiających załadunek i przewóz pojazdów szynowych.

Nowatorskim rozwiazaniem jest połączenie przegubowe, które umożliwia łamanie się naczepy na rondach lub w ciasnych przejazdach. Sposób ładowania tramwaju od przodu pozwolił na wyeliminowanie rozkładania dodatkowych najazdów umożliwiających załadunek. Tramwaj w takim przypadku załadowany jest w taki sposób by połaczenie przegubowe naczepy i tramwaju znajdowały się w jednej osi. Czas załadunku i rozładunku został tym sposobem skrócony do 30 minut.

Naczepa jest przystosowana do przewozu pojazdów szynowych o dwóch rozstawach osi 1000 i 1435 mm. Dodatkowo ma ona nowoczesny system składania torowiska w części wysuwanej, którego nie trzeba rozkladać i montować ręcznie, jak stosowano w dotychczasowych wersjach naczep ponadgabarytowych.

bogamet_5 bogamet_2 bogamet_4

 

Źródło: BogametUWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.