piątek, 18 marca 2011

Scania V8 730 KM dla pierwszego polskiego klienta

Scania-R-V8-730

Dzisiaj na zamku Książ, niedaleko Wałbrzycha, miało miejsce uroczyste przekazanie pierwszego ciągnika siodłowego Scania R V8 z najmocniejszym silnikiem 730 KM.

Pojazd zakupiła firma z Witkowa Śląskiego PTZ Stefan Dynerowicz, która prowadzi usługi transportowe od 1989 roku.

Scania R730 to najmocniejsza seryjnie produkowana ciężarówka świata. Napędza ją 730 konny silnik V8 osiągający 3500 Nm momentu obrotowego. Przekazaniu kluczyków do pojazdu towarzyszyła wyjątkowa oprawa. Ciągnik R730 dołączy do obecnie prawie trzydziestopojazdowej floty Przedsiębiorstwa Transportu Zagranicznego prowadzącego od ponad 20 lat usługi transportowe na terenie całej Europy. Pojazd jest nazywany przez twórców  Królowa Szos.

- V8 to następca legendarnej linii silników z ponad czterdziestoletnią tradycją, a Scania R730 posiada najmocniejszą wersję tej jednostki. Mam wielką przyjemność przekazać symboliczny kluczyk do pierwszej w Polsce Scanii o mocy 730 KM. Dziękujemy za wszystkie emocje, jakie towarzyszyły nam w ciągu ostatnich miesięcy - od momentu przyjęcia zamówienia, aż do dnia dzisiejszego -  powiedział Paweł Paluch, dyrektor marketingu Scania Polska.

- Mówiąc szczerze, w momencie składania zamówienia nie wiedziałem, że stanę się posiadaczem pierwszego takiego auta w Polsce. Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, bo udało mi się spełnić jedno z moich największych marzeń. To, że udało się zrealizować ten cel, to w dużej mierze zasługa moich współpracowników, rodziny oraz polskiego przedstawicielstwa Scanii. Dziękuję. Królowa Szos będzie póki co pełniła funkcję reprezentacyjnego modelu w naszej międzynarodowej flocie, mam jednak wobec niej plany, które pozwolą wykorzystać pełnię jej mocy i możliwości. Na razie nie mogę powiedzieć więcej - powiedział Stefan Dynerowicz.

Relacja zdjęciowa na naszej stronie na facebook.pl

Polska Scania V8 730 KM - Zobacz film


 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.