sobota, 28 sierpnia 2010

Zwyciężca polskiego finału YETD 2010

YETD_finalPoznaliśmy już zwycięzcę krajowego finału Scania Young European Truck Driver. W piątek w Gliwicach spotkali się finaliści , którzy rywalizowali ze sobą w ostateczyym boju o pierwsze miejsce. W piątek 27 sierpnia rozwiązywali oni testy z budowy pojazdu oraz przeprowadzali jazdy drogowe, w sobotę janim jury ogłosiło wyniki  odbyły się manewry na placu.

 

 

Około godziny siedemnastej, spośród dziewięciu osób, wyłoniono tego jedynego. Najlepszego kierowcę polskiej edycji YETD 2010, który będzie reprezentował nasz kraj w Szwecji podczas finału Young European Truck Driver. Krajowy Finał YETD wygrał Artur Sumbar, ze Szczecina, lat 30, zwycięzca eliminacji regionalnych w Szczecinie. Uzyskał on 54 punkty, na 60 możliwych.
Drugie miejsce zajął Rafał Rogalski – 52 punkty. Trzecie miejsce – Piotr Stachowiak – 39 punktów.

 

 


Scania_Gliwice
Finał krajowych eliminacji YETD 2010 zbiegł się z uruchomieniem nowego serwisu Scania. Komfortowo wyposażony obiekt posłużył organizatorom do zorganizowania ostatecznego starcia najlepszych kierowców ze wszystkich województw naszego kraju. Zanim jednak wyłoniono tego najlepszego, w poprzedzający wieczór gospodarze obiektu dokonali jego uroczystego otwarcia. Dodatkową atrakcją dla publiczności była prezentacja najmocniejszej ciężarówki Scania R 730.

Scania_Alexander_Vlaskamp
Alexander Vlaskamp, dyrektor Scania Polska
- Serwis Scania w Gliwicach jest naszym największym serwisem w Polsce. Pomimo tego, że sytuacja ekonomiczna jest dla nas dużym wyzwaniem, przez ostatnie dwa lata kontynuowaliśmy wszystkie nasze zaplanowane inwestycje. W tym czasie otworzyliśmy sześć nowych serwisów. Tylko w ten sposób możemy dobrze służyć naszym klientom. Scania – królowa szos – zasługuje na najlepszy serwis.

Scania_Bengt_Thorsson
Bengt Thorsson, dyrektor regionalny Scania
- Mam wielki zaszczyt uczestniczyć tutaj wspólnie z Wami na uroczystym otwarciu nowego serwisu. Polska to jeden z dziesięciu najważniejszych rynków dla Scanii. Mocno wierzę, że ta inwestycja w Gliwicach jest przykładem naszej wiary w rynek w tych trudnych czasach. Widzimy duży wzrost znaczenia polskiego transportu, szczególnie po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i ruchu bezgranicznym. Już dziś polskie firmy przewożą niesamowitą ilość dziewięciu procent ładunków w Europie. Scania Polska od 15 lat konsekwentnie inwestuje w zapewnienie jak najlepszej obsługi serwisowej budując nowe serwisy i szkoląc pracowników. W tym pięknym budynku naszą największą wartością są ludzie, ludzie którzy projektują nasze samochody w dziale badawczo- rozwojowym i ludzie którzy w 1500 serwisach na blisko stu  rynkach świata dbają o pojazdy Scania. Tych ludzi znajdziecie także tutaj w serwisie Scania w Gliwicach. Nasze zobowiązanie wobec klientów to utrzymanie w ruchu 35 tysięcy Scanii na polskich drogach i 800 tysięcy na świecie. Tymi słowami chciałbym pogratulować naszym klientom i pracownikom nowego serwisu w Gliwicach.

Scania_Krzysztof_Rosol
Krzysztof Rosół, dyrektor serwisu Scania w Gliwicach
- Mam wielki zaszczy gościć w naszym nowym obiekcie  przedstawicieli władz oraz klientów. Po dziewięciu miesiącach otwieramy wzorcowy obiekt , który jest doskonale położony, bo przy głównych szlakach komunikacyjnych na przecięciu autostrad A1 i A4. Jest to największy serwis Scania w Polsce i nie jest to przypadek. Wielkość tego serwisu została dostosowana do obsługi dużego rynku śląskiego. Wyposażenie serwisu odzwierciedla najwyższe standardy Scania i najnowsze trendy w branży motoryzacyjnej. Budynek i jego nowoczesne wyposażenie to jednak nie wszystko. W naszej działalności nie będziemy koncentrowali się wyłącznie na sprzedaży i obsłudze pojazdów, lecz również na innych poziomach działalności transportowej: okręgowa stacja kontroli pojazdów, likwidacja szkód komunikacyjnych, naprawy naczep, zabudów i agregatów, profesjonalne szkolenia kierowców - to tylko wybrane usługi z bogatego programu "Scania pod jednym dachem".

Wstega Scania_Gliwice_1 Scania_Gliwice_2
Scania_Gliwice_3 Scania_Gliwice_6 Scania_Gliwice_4
Scania_Gliwice_9 Scania_Gliwice_7 Scania_Gliwice_8

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.