sobota, 07 maja 2011

Volvo Trucks w Skawinie

Volvo_Skawina

W dniu 6 maja br. mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu kolejnego punktu Volvo Truck Center. Nowy obiekt został zlokalizowany w Skawinie i zastąpił dotychczasowy serwis w Krakowie.Volvo Truck Center w Skawinie ma bardzo dogodną lokalizację - znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie południowej obwodnicy Krakowa, będącej przedłużeniem autostrady A4 z Wrocławia do Szarowa k/Bochni, a docelowo do granicy wschodniej.

Nowy punkt Volvo Truck Center w Skawinie to zupełnie nowy budynek, zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Volvo w zakresie wyposażenia, troski o środowisko i przygotowania do spełniania określonych funkcji. Jest on obiektem bliźniaczym w stosunku do tego, jaki w kwietniu 2009 roku uruchomiony został w Pietrzykowicach k/Wrocławia.

- Wraz z uruchomieniem nowego obiektu w Skawinie, robimy kolejny, ważny krok na drodze ciągłego rozwoju firmy. Mamy nadzieję, że pomoże on nam w dalszym umacnianiu pozycji Volvo i naszej oferty w tej części Polski - powiedział Tom Jörning, dyrektor zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Europejskiej Dywizji Volvo Trucks.

PICT0336 PICT0265 PICT0270

Punkt w Skawinie to jeden z siedmiu, w pełni zarządzanych przez Volvo punktów Volvo Truck Center w Polsce. Obok nich działa obecnie 18 autoryzowanych punktów serwisu i sprzedaży oryginalnych części zamiennych Volvo, co łącznie daje liczbę 25 punktów serwisowych samochodów ciężarowych i autobusów Volvo. W Volvo Truck Center w Skawinie znajduje się także jeden z 21 punktów sprzedaży nowych i używanych samochodów ciężarowych Volvo, jakie w chwili obecnej działają na terenie Polski.

W budynku o powierzchni 3668 m2 ok. 1300 m2 zajmuje część serwisowa Volvo Truck Center, a w niej warsztat naprawczy samochodów ciężarowych i autobusów Volvo, z czterema, pełnowymiarowymi przejazdowymi nawami naprawczymi o długości całkowitej 32 m każda, z linią diagnostyczną i stanowiskiem do wymiany olejów. Warsztat wyposażony jest w nowoczesne urządzenia naprawcze i technologiczne, w skład których wchodzą między innymi: stacjonarne i mobilne podnośniki kołowe Stertil-Koni, a także dwa niezależne systemy dystrybucji oleju, urządzenia diagnostyczne, odciągi spalin oraz centralna instalacja sprężonego powietrza. Dodatkowo, na terenie obiektu Volvo w Skawinie znajduje się myjnia dla samochodów ciężarowych Volvo, zapewniająca 80% recyrkulację zużytej wody.

W części serwisowej punktu Volvo Truck Center w Skawinie znajdują się również:
- dwupoziomowy magazyn oryginalnych części zamiennych Volvo (o pow. prawie 180 m2),
- bogato wyposażona narzędziownia, przygotowana do wszystkich typów napraw,
- zespołownia z urządzeniami takimi jak: manipulator do skrzyni biegów, wytaczarka do bębnów Volvo, prasa hydrauliczna i wiele innych.

W części centralnej obiektu znajdują się: Biuro Obsługi Klienta, biuro sprzedaży samochodów ciężarowych Volvo, dystrybucja części zamiennych oraz obsługa finansowa oferowana przez firmę VFS Usługi Finansowe Polska.

Nowy obiekt Volvo w Skawinie jest również nową placówką firmy Volvo Maszyny Budowlane Polska dla regionu górnego Śląska, Podkarpacia i części województwa świętokrzyskiego.

Inauguracyjny wieczór obfitował w wiele atrakcji. Podczas niezwykłego pokazu "światło i dźwięk", zaprezentowano nowe modele ładowarek, wodzideł przegubowych oraz koparko ładowarek Volvo. Gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower.

PICT0364 PICT0331 PICT0408

Adres obiektu:

Volvo Truck Center ul. Szwedzka 932-050 SkawinaUWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.