piątek, 23 marca 2007

Kobiety zainteresowane startem w YETD 2007

Image Udział w konkursie Young European Truck Driver 2007 zadeklarowało już kilka pań. Jedną z nich jest Pani Joanna Przyłucka, która pracuje w tyskiej firmie transportowej, a od ponad 13 miesięcy jako kierowca ciężarówki. Mimo, iż jej staż w roli kierowcy nie jest jeszcze zbyt długi, doskonale radzi sobie na tak długich trasach.
„Na trasie spotykam się z sympatią innych kierowców ciężarówek, chociaż zdarza się, że niektórzy mężczyźni nie chcą zrozumieć, że kobieta doskonale może radzić sobie w tym zawodzie. Niektórzy moi koledzy mówią, że nie rozumieją, dlaczego zdecydowałam się na ten zawód. A wszystkim, którzy jeszcze mają jakieś wątpliwości i chcieliby wysłać mnie do kuchni, odpowiadam: nie umiem gotować! Ale potrafię i bardzo lubię prowadzić wielkie ciężarówki”, mówi pani Joanna.

Podobnie jak pani Joanna Przyłucka, nie mają wątpliwości, że współzawodnictwo, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, spotkania i wymiana doświadczeń z innymi trakerami to znakomita Image okazja do podniesienia kwalifikacji, a co za tym idzie, zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Celem europejskiego konkursu Young European Truck Driver, który organizowany jest już po raz trzeci, jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Organizatorzy zapraszają do współzawodnictwa zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych z całej Europy, którzy nie przekroczyli 35 roku życia.

Wezmą oni udział w eliminacjach regionalnych, a następnie w finałach krajowych. Aby zostać najlepszym kierowcą, trzeba będzie się wykazać znajomością przepisów, umiejętnością bezpiecznej i oszczędnej jazdy oraz manewrowania pojazdem. Polski finał odbędzie się w dniu 1 września 2007r. w Gdańsku.
Najlepsi kierowcy z poszczególnych krajów spotkają się w finale europejskim, który odbędzie się w dniach 21-22 września 2007r. w Szwecji. Nagrodą dla najlepszego europejskiego kierowcy jest nowa Scania R o wartości ok. 100.000 Euro.

W związku z dużym zainteresowaniem kierowców udziałem w konkursie Young European Truck Driver 2007 organizatorzy informują, że termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do dnia 30 kwietnia 2007.
źródło: Scania Polska

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.