piątek, 28 października 2011

Nowy Mercedes-Benz Citaro nagrodzony Grand Award

Nowy Mercedes-Benz Citaro uzyskuje na targach Busworld w Kortrijk (Belgia) nagrodę Grand Award  przyznawaną autobusom liniowym.

Złożone z fachowców jury powołane podczas European Coach & Bus Week przyznało po tygodniowych testach nagrodę za udany design, wystrój wnętrza z odmienionym stanowiskiem pracy kierowcy oraz przede wszystkim za nowe elementy wyposażenia poprawiające bezpieczeństwo.

Nowy Citaro został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w połowie  2011, będzie on sukcesywnie zastępować najpopularniejszy autobus  miejski na świecie. Pierwsze jego  egzemplarze  są właśnie przekazywane do użytku. Dalsze informacje dotyczące Mercedes-Benz dostępne na stronach  www.media.daimler.com i www.mercedes-benz.com

- Nowy Mercedes-Benz Citaro jest pierwszym autobusem liniowym, który wyposażono w elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP). Cieszy nas, że naszej załodze raz jeszcze udało się odegrać rolę prekursora w zakresie bezpieczeństwa w komunikacji publicznej -  mówi Angela Titzrath-Grimm, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i aftersales w Daimler Buses.

Źródło:Mercedes-Benz Polska

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.