wtorek, 16 lutego 2010

Nieznaczna poprawa na rynkach samochodów użytkowych

daf-xf105-space-cab

W 2009 r. udział DAF Trucks w rynku pojazdów ciężarowych o wadze powyżej 15 ton wyniósł 14,8 %, co jest najwyższym udziałem w 81-letniej historii spółki. Owo osiągnięcie odzwierciedla stały postęp w kierunku osiągnięcia średnioterminowego celu DAF w postaci 20-procentowego udziału w rynku.  Obecna trudna sytuacja ekonomiczna prawdopodobnie utrzyma się do 2010 r., a wielkość rynku pojazdów o wadze powyżej 15 ton jest szacowany na 150 000-180 000 szt. - prognozują przedstawiciele koncernu PACCAR, do których należy także marka DAF.


- Pojazdy DAF z kategorii premium są czołowymi pojazdami w Europie pod względem jakości i wartości odprzedaży. W 2009 r. branżowa sprzedaż pojazdów o wadze powyżej 15 ton w Europie Zachodniej i Środkowej wyniosła 168 000 sztuk - oznajmił Aad Goudriaan, prezes DAF Trucks.

W 2009 r. Kenworth rozszerzyła swój asortyment produktów poprzez wprowadzenie dwóch niesłychanie wszechstronnych modeli w nowych segmentach rynkowych. Model T440 oferuje znakomitą wydajność i oszczędność paliwa dla regionalnych dostawców oraz dla profesjonalnych klientów. Z kolei model T470 jest przeznaczony specjalnie do odśnieżania, wywozu na wysypisko, mieszania, wyrzucania śmieci oraz innych celów komunalnych.
Peterbilt wprowadziła dwa nowe paliwooszczędne modele o średniej mocy. Model 337 idealnie nadaje się do dokonywania odbiorów i dostaw, a także przewożenia napojów i żywności, natomiast Model 348 jest adresowany do klientów z branży budowlanej, a także zajmujących się dostawą ropy naftowej, wywozem śmieci i innymi usługami komunalnymi. Kenworth Mexicana wprowadziła model T460 klasy 8 dla profesjonalnych klientów.

W 2009 r. również ukończono budowę nowego światowej klasy zakładu PACCAR do produkcji silników w Columbus (Mississippi). Latem 2010 r. silniki PACCAR staną się dostępne w ciężarówkach Peterbilt i Kenworth. Na początku silniki będą wykonywane w zakładzie DAF w Eindhoven (Holandia), a ich końcowy montaż będzie odbywać się w Mississippi. Silniki PACCAR MX oferują doskonałą moc, gospodarowanie paliwem, moment obrotowy oraz znakomite właściwości ruchowe. Ciężarówki Kenworth i Peterbilt wyposażone w silnik PACCAR pokonały ponad 50 mln mil w ramach prób terenowych, uzyskując znakomite rezultaty.


Źródło: DAF Trucks


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.