poniedziałek, 04 czerwca 2018

Strategia IVECO

Stosowanie LNG jako alternatywy dla oleju napędowego

 

Strategia IVECO dotycząca samochodów ciężarowych napędzanych LNG znalazła wsparcie w postaci propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej ograniczania emisji CO2 z ciężkich pojazdów, promującej stosowanie LNG jako alternatywy dla oleju napędowego.

Projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ustanowienia norm emisji CO2 dla nowych pojazdów ciężkich wskazuje skroplony gaz ziemny jako dostępną alternatywę dla oleju napędowego.
    
Gaz ziemny pozwala zdecydowanie obniżyć emisję cząstek stałych i tlenków azotu (NOx) w porównaniu z limitami określonymi w normie Euro VI i otwiera drzwi dla biometanu jako całkowicie odnawialnego paliwa, którego stosowanie może przyczynić się do obniżenia emisji CO2 i stanowić pomost w przechodzeniu do gospodarki o obiegu zamkniętym, opartej na wytwarzaniu energii z odpadów.

IVECO jest jedynym producentem posiadającym w ofercie pełną gamę modeli napędzanych gazem ziemnym, od lekkich samochodów dostawczych po duże samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 50 ton, oraz autobusy i autokary.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.