piątek, 29 grudnia 2017

Na gorącym uczynku

Na oczach inspektorów kierowca umieścił ...

19 grudnia 2017 r. inspektorzy transportu drogowego z Gdańska jadąc na punkt kontrolny byli świadkami niecodziennej sytuacji. Oczekując w korku przed węzłem Rusocin zjazd w kierunku autostrady A1 zauważyli, że kierowca samochodu ciężarowego opuścił kabinę pojazdu i zniknął w przestrzeni pomiędzy ciągnikiem siodłowym a naczepą. Po chwili kierowca spokojnie wrócił do kabiny pojazdu i kontynuował jazdę przed pojazdem inspekcji.

Ponieważ sytuacja wydała się mocno podejrzana, dlatego inspektorzy zatrzymali pojazd do kontroli w pierwszym możliwym bezpiecznym miejscu. Po zatrzymaniu okazało się, że sytuacja była odwrotna – właśnie przed chwilą, na oczach inspektorów kierowca umieścił magnes i od tego momentu tachograf w czasie kiedy pojazd się poruszał rejestrował odpoczynek.

Wobec kierowcy, który jednocześnie był przedsiębiorcą wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą administracyjną w wysokości 5000 zł. Po zakończeniu czynności kontrolnych, inspektorzy wrócili na stały punkt kontroli w Rusocinie, gdzie chwilę później zatrzymali kolejnego nieuczciwego kierowcę, który postanowił użyć magnesu by zafałszować swój czas pracy.
Źródło: GITD


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.